Vali Kaldırım, muhtarların gününü kutladı

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Federasyon Yönetimi ve 16 ilçenin Muhtarlar Dernek Başkanları ile yemekli toplantıda bir araya geldi.

Vali Kaldırım, muhtarların gününü kutladı

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Federasyon Yönetimi ve 16 ilçenin Muhtarlar Dernek Başkanları ile yemekli toplantıda bir araya geldi.

Serdivan’da bir tesiste düzenlenen toplantıya Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın yanı sıra; Vali Yardımcısı Murat Karasu, İdare ve Denetim Müdürü Burhan Akdoğan ve muhtarlar katıldı.

“Sayın Valimize Müteşekkiriz”

Yerel demokrasinin en alt birimi olan muhtarlık müessesesinin 1829'dan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtip Osmanlı’dan günümüze tarih süreci hakkında bilgiler veren Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Vali Kaldırım kendilerine gösterdikleri ilgi ve verdikleri desteklerden dolayı tüm muhtarlar adına teşekkür ettiklerini belirtirken, böyle bir organizasyon için de müteşekkir olduklarını ifade etti.

“Muhtarlarımızın Görüşleri Önemli”

Konuşmasına muhtarların yönetim sistemindeki yerine ve önemine vurgu yaparak başlayan Vali Kaldırım, kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birini teşkil eden muhtarlıklar; vatandaşla devlet arasındaki en önemli köprülerden birisi olduğunu, halkın sorunlarına vakıf olup taleplerini ilk elden iletme noktasında da önemli bir görev ifa ettiklerini belirtti.

Özellikle tüm dünyada hala etkisini sürdüren pandemi sürecinde muhtarların önemli görevler üstlendiklerini, bu konuda hem Vefa Grupları içerisinde hem de aşılama alanında özverili çalışmalar yaptıklarını dile getiren Vali Çetin Oktay Kaldırım, muhtarların görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğunu, sorunlarının çözümü noktasında muhtarlarla daima istişare içerisinde bulunduklarını ifade etti.

“16 İlçede Kaymakamlarımız Toplantılar Yapılacak”

Muhtarların taleplerini dinleyen Vali Kaldırım, tüm sorunların çözümü için ilgili kurum ve kuruluşlara gerekli talimatları verdiğini, ayrıca 16 İlçe Kaymakamı başkanlığında her ilçede muhtarlarla toplantılar yapılacağını da sözlerine ekledi.

“Federasyona Muhtarlar Günü Ziyareti”

Toplantı sonrası Sakarya Muhtarlar Federasyonu hizmet binasına geçen Vali Çetin Oktay Kaldırım, Başkan Erdal Erdem’i ziyaret ederek 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı. Federasyon Yönetimi ile bir süre görüşen Vali Kaldırım, tüm muhtarların bu özel gününü canı gönülden tebrik ettiğini ifade ederek görevlerinde başarılar temennisinde bulundu.