GÜNDEM

Tüm çabamız şehrimizdeki yeşil alanların korunup güzelleştirilmesi

Kentsel Yeşil Alanlarda Budama Tekniği Eğitim programının uygulama eğitimlerine katılan Başkan Ekrem Yüce, eline ağaç kesme motoru aldı ve doğru budama tekniklerini kullanarak ağaçları budadı. Yüce, “Şehrimizdeki yeşil alanların kalıcı olması, koruyup güzelleştirilmesi için büyük çaba sarf ediyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kentsel Yeşil Alanlarda Budama Tekniği Eğitim programı kapsamında Aziz Duran Parkı’nda düzenlenen budama tekniği uygulama eğitimine katıldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Silvikültür ana bilim dalı hocalarından Prof. Dr. İbrahim Turna tarafından verilen uygulama eğitiminde Başkan Ekrem Yüce eline ağaç kesme motoru aldı ve doğru budama tekniklerini kullanarak ağaçları budadı. Eğitime katılan tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Yüce, “Şehrimizdeki yeşil alanların kalıcı olması, koruyup güzelleştirilmesi adına yapılan budama tekniği eğitimlerinin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çok sayıda mühendis ve teknik eleman katılımcı

5 gün sürecek teorik ve uygulama eğitimleri kapsamında kamu personelleri ve orman mühendisleri budama tekniği eğitimi, amacı ve budama zamanları hakkında detaylı bilgileri edinecek. Büyükşehir Belediyesi ve Orman Mühendisleri Odası ortaklığında düzenlenen eğitim programlarında amaç kent içi yeşil alanlardaki yeşillikleri korumak, gençleştirmek, doğru budama teknikleri kullanarak ömürlerini uzatmak ve kent estetiğini sağlamak. Bu doğrultuda düzenlenen eğitim programlarına ilçe belediyelerden çok sayıda mühendis ve teknik eleman katılım sağlıyor.

Şehir estetiğine katkı

Eğitimlerle ilgili görüşlerini paylaşan Başkan Ekrem Yüce, “Budama tekniği eğitimleri şehrimizin yeşilini korumak, ömürlerini uzatmak ve kent estetiğini sağlaması konusunda ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Eğitim katılımcılarının bu alanda yetkinlikleri ve verimliklerini artırmayı hedefliyoruz. Bu yetkinlik ile kentsel yeşil alanlardaki ağaç, ağaççık ve çalı türlerine doğru budama teknikleri uygulanabilecek, yeşil alanlar korunarak şehrimizin estetiğine uygun hale getirilebilecek” dedi.

Bir yanıt yazın