GÜNDEMGÜNCEL

Soğucak Mahallesi 5 bin 500 metrelik hat ile kesintisiz içme suyuna kavuşacak

Büyükşehir Belediyesi, güçlü altyapı ağını ihtiyaç duyulan bölgelerde vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Söğütlü ilçesinde yenileme çalışmalarına başlanan 5 bin 500 metrelik içme suyu hattı ve 50 metreküplük depo sayesinde bölge kesintisiz içme suyu ile buluşturulacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin muhtelif bölgelerinde ekonomik ömrünü tamamlayan altyapı ağlarını yenileyerek Sakarya’nın geleceğine yönelik yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Söğütlü ilçesi Soğucak Mahallesi’ne uzun yıllar boyunca hizmet etmiş 5 bin 500 metrelik içme suyu hattı revize çalışmaları başlatıldı. Proje ile entegre şekilde bölgeye hizmet verecek 50 metreküplük depo ise inşa sürecinin tamamlanmasıyla Soğucak Mahallesi’ne kesintisiz şekilde su sağlayacak. Ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştığı proje ile ilgili duyduğu memnuniyeti dile getiren Soğucak Mahalle Muhtarı Serkan Köse ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Muhtardan Başkan Yüce’ye teşekkür

Taleplerinin hızla karşılık bulduğunu ve çalışmaların aralıksız şekilde devam ettiğini söyleyen Muhtar Köse, “ Burada bulunan içme suyu hattı çok uzun yıllardır bölgemize hizmet etmekte. 5 bin 500 metre gibi uzun bir metraja sahip hattın değişmesi gerektiğini ilettiğimizde bu kadar çabuk karşılık bulacağımızı tahmin etmiyorduk. Özellikle yaz aylarında nüfus artışının yaşandığı mahallemizde su kesintisi sorunları yaşamaktaydık. Hem su deposu hem de sağlam altyapı çalışmaları tamamlandığında artık içme suyu sorunlarını tamamen unutmuş olacağız. Hizmetlerinden ötürü Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye ve özverili şekilde çalışan SASKİ ekiplerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın