GÜNDEMGÜNCEL

Serdivan’da Otizm Farkındalık Günü Etkinliği yapıldı

Serdivan Belediyesi ve Nilüfer Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından hazırlanan “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” programı kapsamında; “Otizmi fark et, kabul et, bizimle yürü” temalı farkındalık yürüyüşü yapıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Bandosunun eşlik ettiği 541. sokaktan başlayan geniş katılımlı kortej Serdivan Belediyesi önünde sonlandırıldı. Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ali Üzmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ve İlçe Sağlık Müdürü Ömer Balcı’nın katıldığı program Serdivan Belediyesi meydanında yapılan etkinliklerle devam etti.

Okul müdürü Metehan Serbest, açılış konuşmasında “Otizm ve diğer engel gruplarındaki bireylerin; toplumsal kabulünün artırılmasına, birlikte yaşama kültürünün geliştirilmesine, yaşam alanlarının uygun hale getirilmesine, kendilerini ifade edebilecekleri ortamların çoğaltılmasına dikkat çekmek, sesimizi duyurmak, onlara bir ses olabilmek için bir araya geldik.” diyerek yürüyüşün amacını belirtti.

Serdivan Kaymakamı Ali Candan, otizmli birey ve ailelerin sorunlarını, dertlerini anlayabildiklerini, her zaman onların yanlarında olduklarını belirtti. Daha sonra otizmin sembollerinden kurdele yapbozu alanda tüm öğrenci ve kalıtımcılarla birlikte bir araya getirildikten sonra beraber ve destek olarak yaşamanın önemine ithafen gökyüzüne kırmızı ve mavi renkli balonlar bırakılarak program sonlandırıldı.

Bir cevap yazın