GÜNDEMGÜNCEL

Serdivan Belediyesinden Deprem Bölgesine Yardım

Serdivan Belediyesi, deprem bölgesine yardım tırı gönderildiğini açıkladı.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Serdivanlı hemşehrilerimiz seferber olmuş şekilde canı gönülden yardımlarını ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu konuda duyarlı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Serdivan Belediyesi, AFAD ile koordinasyonlu bir şekilde, kurumun yayınladığı acil ihtiyaç listesi doğrultusunda ilçede “Yüreğimiz Sizinle” kampanyası başlattı.

Katalitik soba, yakacak, hijyen malzemesi, kullanılmamış giysi, bot, uyku tulumu, battaniye, bebek bezi ve maması gibi temel ihtiyaçların bağışlanacağı kampanyaya Serdivanlılar kısa sürede çok fazla bağışta bulundu.

Yapılan yardımlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Alemdar, “Başlattığımız yardım kampanyasına çok kısa sürede olağan üstü bir yardım geldi. Bu anlamda tüm Serdivanlı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Şimdiden 3 tırımız yola çıkmak üzere, halkımızın merhametine sonsuz güveniyoruz yardımları toplamaya devam ediyoruz. İhtiyaç malzemelerini ulaştırmak isteyen vatandaşlarımızı Kemalpaşa Mahallemizde bulunan Kapalı Pazaryeri’ne bekliyoruz ” diye konuştu.

Bir cevap yazın