GÜNDEMGÜNCEL

Serbes’den gençlere; “Umudunuzu kaybetmeyin, güzel günler çok yakında”

CHP Sakarya Milletvekili Aday Adayı Ender Serbes, bu gün gençlerin gelecekten ümitsiz olduğunu ancak CHP ve Millet İttifakı İktidarı’nda gençlerin geleceğe güvenle bakacağını söyledi.

Ender Serbes, yaptığı açıklamada, bu gün gençlerin bir çok sorunla baş etmeye çalıştığını söyledi. Uzun yıllar gençlerin ihmal edildiğini ifade eden Serbes “Gençler o kadar çok sorunla karşı karşıya ki bunalmış durumdalar. Okuyan gençlikte, okumayan gençlikte sorunlar denizinde adeta boğuluyorlar. Siyasiler feryatlarına, çığlıklarına kulak tıkıyor. Gençlerimizin sesleri duyulmuyor.” dedi.

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER MUTSUZ
Bu gün üniversite okuyan milyonlarca gencin gelecekten ümitsiz olduğunu dile getiren Serbes, hem eğitim sisteminin, hem de ekonomik krizin gençleri ezdiğini anlattı. Serbes, “Ne yazık ki artık üniversitelerin büyük bir kısmı verdiği eğitimle öğrencilere iyi bir gelecek vaat edemiyor. O kadar çok gereksiz üniversite ve bölüm var ki buradan mezun olan öğrenci gerçek hayatta iş bulamıyor. Mezun olduğunda sadece elinde kağıt bir belge oluyor. Bu da öğrencileri mutsuz yapıyor. Ayrıca bu gün, yıkıcı şekilde hissedilen hayat pahalılığı da öğrenciyi canından bezdirmiş durumda. Öğrenci kredi ve bursları yeteriz kalıyor. Öğrenciler karnını bile doyurmakta zorlanıyor. Sinema, tiyatro, gezi gibi hiçbir sosyal aktivitesi olmuyor. Üniversite öğrencisi, üniversiteli olduğunu bile anlayamıyor, o zevki alamıyor. Ayrıca baskı ortamından hiç bahsetmeye bile gerek yok. Özgürce fikirlerini bile dile getiremiyorlar. ” diye konuştu.

EVLERE HAPİSLER
Bu gün memleketin üniversite mezunu genç işsizler ülkesi haline geldiğinin altını çizen Serbes, “Gençlerin bu gün çok büyük bir çoğunluğu bırakın mezun olduğu alanda, diğer alanlarda da iş bulamıyor. Üniversite okuma imkanı bulamayan gençlerde işsiz. En verimli çağlarında ailelerine bağımlı oluyorlar, evlere hapsediliyorlar. İş hayatına atılıp para kazanamadıkları için evlenemiyorlar, yuva kuramıyorlar. Ülkeyi terk etme hayali kuruyorlar.” şeklinde konuştu.

GÜZEL GÜNLER ÇOK YAKINDA
Serbes, gençlere asla ümitsiz olmamaları çağrısında bulunarak şunları kaydetti: “Ümidinizi asla kaybetmeyin. Çok güzel günler çok yakında. CHP ve Millet İttifakı gençlerin sorunlarını çok iyi biliyor ve gerçekçi çözüm önerileri hazır. Karamsarlığa hiç gerek yok. Değişim olacak yine baharlar gelecek. Her kesim gibi gençlerimizin de yüzü gülecek. CHP bunun için hazır. Partimiz gençleri anlıyor. Bu sebeple gençler de partimize büyük teveccüh gösteriyor. Bu güvenleri boşa çıkmayacak.”

Bir yanıt yazın