GÜNDEMGÜNCEL

SAYBİR 24 Kasım’da Kocaali’ye Damga Vurdu

Sakarya Yazarlar Şairler Kültür Derneği (SAYBİR), Kocaali Belediyesi ile iş birliği içerisinde organize edilen ve SUBÜ Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen bir programla 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne damga vurdu.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ev sahipliğinde bu yıl ilki düzenlenen SAYBİR & Kocaali Şiir Akşamları programına; Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Kocaali Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Güneş, Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Kocaali Belediyesi Kültür İşleri Başkanı Halil Esen, Sakarya’da Haber İmtiyaz Sahibi Dilek Binay, Genel Yayın Yönetmeni Engin Kuvel ile ilçe protokol üyelerinin yanı sıra yurt dışı ve şehir dışından pek çok şair katılım sağladı.

SAYBİR Kurucu Başkanı Halil Müftüoğlu öncülüğünde gerçekleştirilen programda SAYBİR başkan yardımcısı Ayhan Akgül, Şair  Erdal Dursun, Birgün Tekin, Yusuf Mısıroğlu, Aydın Yüksel,   Selma Meriç, Mustafa Engin Karatay, Kadir Orakçı, Hülya Bilgin Çolakoğlu, Nevzat Taşkıran, Ersin Çetinyılmaz, Filiz Toklu,  Ali İnan, Ömer Emecan, Mustafa Delibaş, Gürhan İnce, Ayşe Paslanmaz, Erdal Ebem sahnede en güzel şiirlerini seslendirirken; Bekir Uğuş, Baki Gönülal, Aysel Öksüz, Orhan Özkan söyledikleri türkülerle geceye renk kattı.

Başkan Acar: “SAYBİR’in selamını belediye başkanlarımıza ileteceğim”

Programda konuşan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “Bu geceki programın 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne denk gelmesinden son derece bahtiyarım. Dolayısıyla başta sınıf öğretmenim Recep Kesikbaş olmak üzere eşim dahil tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Anlatılması zor olayların iki mısra ile anlatılması yok mu, şiir muhteşem bir şey. Ben uzun süredir siyasetle uğraştığım için, söz meclisten dışarı siyasetçilerin şiirle uğraşmamasının siyaseti nasıl gerdiğini bilen birisiyim dolayısıyla biraz böyle şeylerin üzerine düşüyorum ve düşülmesi gerektiğini düşünüyorum. Diğer belediye başkanlarımızın da kültür ve sanat ile ilgili güzel etkinlikleri var ancak bu şiir akşamlarının devam etmesi yönünde onlarla da iletişime geçeceğim, SAYBİR’in selamını ileteceğim. Kocaali belediyesi olarak biz de kültür ve sanata hizmete verdiğimiz kadar değer vereceğiz. “ dedi.

Başkan Müftüoğlu: “Biz SAYBİR olarak varız, sizde varsanız birlik olalım”

SAYBİR Kurucu Başkanı Halil Müftüoğlu ise konuşmasında, “Kocaali Belediyesi ile derneğimiz SAYBİR iş birliğinde düzenlenen geleneksel hale getirilmesi temennisi ile SAYBİR Kocaali Şiir Akşamlarının birinci gecesine hoş geldiniz. Bu gece vesilesi ile Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır’ sözleriyle tasvir ettiği öğretmenler gününü en içten dileklerimle bir kez daha kutluyorum. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ile başlayan ilçe şiir akşamlarının Sakarya’nın güzide 16 ilçesinde gerçekleşmesini dileyerek belediye başkanlarımıza sesleniyorum; Derneğimiz SAYBİR edebiyatın her dalında emek veren, edebiyat dolu etkinlikler yapmaya hazırdır. Biz SAYBİR olarak varız, sizde varsanız birlik olalım ve edebiyat adına müşterek programlar yapalım. Bu programların burada başlamasına öncülük eden belediye başkanımız Ahmet Acar beye edebiyat adına teşekkür ediyorum. “ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın