GÜNDEMGÜNCEL

Sapancalı hanımlar, Depremzedeler için üretiyorlar

Sapanca Belediyesi ve Sapanca Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa açılan kurslardaki eğitmen ve kursiyerler depremzedelere bere, atkı, battaniye ve uyku tulumu üretmeye devam ediyorlar.

Deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olmak için tüm yardım çeşitleri ile seferber olan Sapanca Belediyesi’nin kurs merkezleri de adeta bir üretim merkezine döndü.  Merkezlerdeki eğitimciler son olarak uyku tulumu üretimine başladılar. Sapanca Belediyesi’nin katkıları ile temin edilen kumaşlar kursiyerlerin özverili çalışmaları sayesinde tamamlanıp deprem bölgesine gönderilmeye devam ediyor. Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Depremzedelere destek olmak için tüm desteklerimiz ile seferber olduk.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyemizde açılan dikiş kurslarımızdaki eğitimcilerimiz ve kursiyerlerimizin katkılarıyla üretilen ürünlerimizi depremzedelere gönderilmeye devam ediyor. Bu kısa sürede elimizden geldiğince daha fazla ürün hazırlamaya çabalıyoruz. Depremzede kardeşlerimizin bir nebze de olsa yaralarını sarmak istiyoruz. Bütün ülkemizi üzüntüye boğan deprem felaketinde depremzedelerimizin hiç biri üşümesin dedik ve kursiyerlerimiz seferber oldular. Gördük ki insanlar ölür ama insanlık ölmez. Depremin ilk anından bu güne genciyle yaşlısıyla Sapanca’mız kenetlendi tek yürek oldu. Bu önemli çalışmada bizlerden desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyor, Rabbim bir daha böyle felaketler yaşanmamasın” dedi.

Bir cevap yazın