GÜNDEMGÜNCEL

Sapanca Belediyesi’nde Rekor Zam

Sapanca Belediyesi ile Hizmet-İş arasında gerçekleşen toplu iş görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Görüşmeler neticesinde emekçiye yüzde 110 zam yapıldı.

Sapanca Belediyesi’nde toplu iş görüşmeleri sona erdi. Hizmet-İş Sendikası Başkanı M. Mesut Gökdemir ile Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, 2023 yılında emekçiye yüzde 110’luk yapılan artışın sözleşmesini imzaladı. Hizmet-İş Sendikası İl Başkanı Mesut Gökdemir, “Sapanca Belediyemiz ile yaptığımız görüşmelerin neticesinde emekçi kardeşlerimizin lehine güzel bir artış gerçekleşti. 2023 yılı için uygulanacak artışın her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ederim. Belediye Başkanımız Özcan Özen, gece gündüz çalışan işçilerin haklarının ödenmesi noktasında piyasa koşullarını da göz önünde bulundurarak taleplerimizi büyük oranda karşıladı. Bu güzel artış için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Hayırlı olmasını diliyorum

Başkan Özcan Özen, “Sahada emek sarf eden Sapanca için gece gündüz çalışan işçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını alacakları için bizde memnunuz. Sendika temsilcileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde sosyal haklar, maaşlar yüzde 110’luk bir artış gerçekleştirdik. Çalışan tüm kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın