SAKARYA’DA SEÇMEN ARTIK FARKLI BAŞKAN İSTİYOR

Son zamanlarda Sakarya’nın mimarı yapılanması konusunda süren tartışmalar dikkate değer.

SAKARYA’DA SEÇMEN ARTIK FARKLI BAŞKAN İSTİYOR
SAKARYA’DA SEÇMEN ARTIK FARKLI BAŞKAN İSTİYOR

Son zamanlarda Sakarya’nın mimarı yapılanması konusunda süren tartışmalar dikkate değer. Belediyenin önde gelen isimleri bile beton yığınına döndürülen şehrin  son halinden açıkça şikayet ediyorlar. Çarpık imarlaşma ise cabası.

En can acıtıcı konu ise rüşvet, adam kayırma ve torpil gibi konular. Bunlar belediyenin bağlı olduğu Ak Parti’nin mücadele ederek iktidar olduğu konulardı.

Bu yönde şikayetler çok artmış durumda belediyemizde İşe alımlar veya ihale vermelerde ise nitelik aranacağına eş dost, akraba, tanıdık gibi kriterler aranıyor. Ayrımcılık, eşitsizlik ve liyakatsizlikle adaletsiz uygulama devam ediyor.

Diğer yönden emekli olup belediyede tanıdığı  ve yakınlığı sayesinde  hala çalışmaya devam edenler var. İşe ihtiyacı olan gençlerin işsiz olduğu halde bile bu uygulamalar enteresan aslı var mı yok mu bunu ortaya çıkaracak olan şüphesiz yargının ve yürütmenin görevi.

Artık seçmen için yol, su, çöp, kanalizasyon gibi hizmetlerde  başarılı olmak bir belediye başkanı seçmek için yeterli kriterler değildir.

Seçmen vizyon sahibi mimari, estetik, kültür, turizm gibi konularda geniş düşünen öncülük yapacak belediye başkanı istiyor. Çünkü bu dönemde seçmenin aradığı ve  şikayetci olduğu konular da değişti.

Artık çöp yığınları bozuk yol meselesi , su kesintisi, kanalizasyon konuları bile gündem olmuyor. Mimariden betonlaşmadan,  estetikten ve kültürel faaliyetlerinin olmamasından yakınıyor.