EĞİTİMGÜNCEL

Sakarya’da eTwinning Projelerine büyük ilgi

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve Adapazarı ilçesi Karaman Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık; Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 9 Mayıs eTwinning Günü kapsamında düzenlenen proje sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Hendek, Akyazı, Erenler, Arifiye, Pamukova, Adapazarı ve Serdivan gibi Sakarya’nın çeşitli ilçelerinden gelen 28 eTwinner öğretmen ve projelerde yer alan 68 öğrencinin tanıtım yaptığı sergide 34 projenin çıktıları yer aldı.

Proje sergisinde bulunan danışman öğretmenler ve öğrenciler tarafından Müdür Savasçı’ya ve katılımcı öğretmen ve öğrencilere okullarda sürdürülen eTwinning çalışmaları hakkında sunum yapıldı.

Aykut Yiğit Ortaokulu öğrencileri Sakarya Valiliği himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğünce sürdürülen Sanat Sakarya projesi kapsamında eTwinning günü proje sergisinde ziyaretçilere müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Sunumu yapılan tüm eTwinning proje standlarını tek tek gezen İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, okullarda proje kültürünün daha ileriye taşınması için Bilim Sakarya projesinin sürdürüldüğünü belirtti. Sergiye olan emeklerinden dolayı tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Bir cevap yazın