GÜNDEMGÜNCEL

Sakarya Gençlik Spor Deprem Bölgesinde

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Deprem Bölgesindeki illerden Hatay ‘da depremzedelere ve kahraman askerlerimize, günlük sıcak çorba ve sandviç ikramında bulunmak üzere gönderilen mobil yemek karavanı her gün yaklaşık 5000 kişiye hizmet veriyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkıma sebep olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle Hatay’a gönderdiği mobil yemek karavanı, soğuk kış günlerinde depremzedelerin ve kahraman askerlerin bir nebze olsun içlerini ısıtıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden bir şube müdürünün koordinesinde kurum personellerinden oluşan ekip, sabahın erken saatlerinden itibaren mobil araç ile Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde günlük 5000 kişiye çorba ve sandviç dağıtımı yapılıyor. Ayrıca bir araç ile de  sokaklar da dolaşarak çorba, ekmek ve sandviç dağıtımı gerçekleştirmeye devam ediyor.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç;

” Öncelikle, deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, elimizden gelen ne varsa canla başla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir grup çalışma arkadaşlarımız farklı deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına yardım etmeye devam ederken, bir grup çalışma arkadaşlarımız ise bu zorlu kış günlerinde dışarıda çalışmalarını yürüten askerlerimizin ve depremzedelerimizin bir nebze de olsa içlerini ısıtmak için Hatay-Kırıkhan  bölgesinde yerlerini aldılar. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun, acıları acımızdır. ’’

Bir cevap yazın