EĞİTİM

Öğretmenin Emeği Sohbetin Demi “Birlikte ingilizce” Projesi Öğretmen buluşması

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın öğretmenlerle bir araya geldiği Öğretmenin Emeği Sohbetin Demi buluşmalarının 16.’sı Sakarya Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte sürdürülen English Together (Birlikte İngilizce) projesi mesleki girişim grubunda ilimizde görev yapan 17 İngilizce öğretmeninin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmenlerle okul dışı ortamlarda bir araya gelmenin önemine değinerek 16.’sı gerçekleştirilen öğretmen buluşmalarının tematik konularla ve ilçe buluşmaları şeklinde devam edeceğini söyledi.

English Together projesi mesleki gelişim grubunda yer alan ilkokul, ortaokul ve liselerde görevli öğretmenlerimiz projeye dair yaptıkları faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulundular. Sakarya’mızın çocuklarının yabancı dil eğitimi konusunda daha ileri noktalara taşınması için çalışmaların sürdürüleceğini belirttiler. İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Bakanlığımız tarafından İngilizce eğitiminin önemsenen bir konu olduğunu ifade ederken Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in başlattığı seferberlik kapsamında İngilizce eğitimine yönelik de ilimizde farklı çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. İlimizin eğitim stratejilerinin uluslararası boyutlara taşınması noktasında da Erasmus+ çalışmalarıyla büyük ölçüde yol alındığını söyledi. Bunun dışında öğrencilerimizin çok yönlü olarak yetiştirilmesi için birçok projenin sürdürüldüğünü ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı #Nehir projesi ile akademik başarı, #SporSakarya, #SanatSakarya projeleriyle sosyal ve kültürel alanlarda öğrencilerin geliştirilmesinin hedeflendiğini ifade etti. #KitapSakarya projesiyle tüm öğrencilerimizin haftanın bir günü bir ders saati toplu olarak kitap okuduklarına da değinen Savaşçı, tüm projelerde Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın sınırsız desteği için bir kez daha şükranlarını ifade etti.

Buluşmaya katılan öğretmenlere de toplantının sonunda teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü öğretmenlerimize çalışmalarında başarılar diledi.

Bir cevap yazın