SPORGÜNCEL

Nehrin Çocuklarının Galibiyet sevinci ve Teşekkür

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Sakarya Valiliği himayesinde sürdürdüğü Spor Sakarya projesi kapsamında “Nehrin Çocukları Takımıyla Kenetleniyor” etkinliğinde İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmenler ve bin öğrenci ile Sakaryaspor’u desteklemek için tribündeydi.

Çoğunluğunu köy okulunda öğrenim gören öğrencilerin oluşturduğu Akyazı, Adapazarı, Erenler, Söğütlü, Ferizli, Karasu ve Serdivan ilçelerinden gelen öğrenciler ile maça katılım sağlandı.

Maçın devre arasında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, Nehrin Çocukları’nı tribünde ziyaret etti. Ziyaret esnasında Müdür Savaşçı tarafından öğrenciler adına hediye takdimi yapıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, öğrenciler tarafından Spor Sakarya projesi “Nehrin Çocukları Takımıyla Kenetleniyor” etkinliğine sağlanan destekler adına takdim edilen hediyeden büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

“Nehrin Çocukları” isminin marka tescil hakkını alan Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü tescil belgesini Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Savaşçı, Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç’e yine öğrenciler tarafından kendisi adına hazırlanan resim çalışması ile beraber takdim etti.

Maça yoğun ilgi gösteren öğrenciler, Spor Sakarya projesinde Sakaryaspor maçlarını tribünden izleme şansına eriştikleri için başta Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye ve Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç’e teşekkürlerini hazırladıkları pankartlarla ifade ettiler.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, spor şehri Sakarya’da Spor Sakarya projesi ile öğrencilerin en az bir spor dalı ile ilgilenmelerini hedeflediklerini belirtti. “Nehrin Çocukları Takımıyla Kenetleniyor” etkinliği ile öğrencilerin tribünde Sakaryaspor’umuzu desteklemenin yanı sıra şehrimizi tanıma fırsatı da bulduğu kültürel bir faaliyet olarak planlandığını belirtti. Sakarya Valiliği himayesinde sürdürülen projenin öğrenciler ve öğretmenler tarafından büyük beğeni topladığını ifade eden Müdür Savaşçı, projede emeği ve katkısı olan herkese teşekkürlerini sunarken Sakaryaspor’un önümüzdeki süreçte de başarılarının devam etmesini temenni etti.

Bir cevap yazın