GÜNDEMGÜNCEL

Mutlu Gelişme! – Ada Hayat Projesi’nde hak sahiplerine kira yardımları ödendi

Adapazarı Belediyesi tarafından şehrin kalbinde hayata geçirilen Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çalışmalar hızla devam ediyor. Saha çalışmaları ile birlikte hak sahiplerine de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kira yardımları ödenmeye başladı. Mart-Ağustos 2023 ilk 6 ay kira yardımlarını peşin olarak gönderilirken, Bayram arifesinde yapılan bu çalışma, hak sahipleri tarafından sevinçle karşılandı.

İlk 6 Ay Peşin

Adapazarı Belediyesi tarafından şehrin tam kalbinde hayata geçirilen Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahiplerini mutlu eden bir gelişme yaşandı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 3 milyon 344 bin 85 Türk Lirası tutarında ödeme, hak sahiplerine bayram öncesi teslim edildi.

Başkan Işıksu Bilgilendirdi

Başkan Mutlu Işıksu tarafından hak sahiplerine bilgilendirme mesajı gönderilirken mesajda; “Kıymetli hak sahibi ortaklarımız, Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Uygulama Projemiz kapsamında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından verilecek olan kira yardımları ödenmeye başlamıştır. İlk 6 aylık kira yardımları (Mart 2023- Ağustos 2023) peşin ödenecektir. Bilgilerinize sunar, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı tebrik ederiz.” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın