EKONOMİGÜNCEL

Müsiad Sakarya’dan Depremden Etkilenen Çocuklar için Anlamlı proje

Asrın Felaketi olarak nitelendiren 6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkez üslü ve 11 ilimizi doğrudan etkileyen depremde MÜSİAD Sakarya, depremin olduğu ilk günden bu yana gerek Erenlerdeki hizmet binasında gerekse Kahramanmaraş’ta kurmuş oldukları Sakarya Aşevinde depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

Depremde etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için her geçen gün hizmetlerine yenisini eklemek isteyen MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve dernek üyeleri anlamlı bir projeye daha imza atmak için start verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu; ‘’ Biz Sakarya olarak depremin ne demek olduğunu yaşayarak öğrenmiş bir coğrafyayız. 1999 yılında yaşamış olduğumuz marmara depreminin izlerini hala yüreğimizde taşırken, 24 yıl sonra yeni bir acıyı daha yüreğimize ekledik. Depremin olduğu ilk günden bu yana yönetim kurulumuz ve üyelerimizle birlikte gece gündüz bir nebze faydalı olabilmek için çalışıyoruz. Depremin ilk gününde hizmet binamızda olağanüstü toplanarak neler yapabilirizi konuşmaya başladık ve 2.günü bölgeye giderek Kahramanmaraş merkezde aşevimizi kurduk. O günden bugüne kadar bölgede 3 öğün 6.000 kişiye yemek servisimiz ve ihtiyaçları olan erzak malzemesi tedariklerimiz devam ediyor. Bugüne kadar bölgeye, her türlü temel ihtiyaca yönelik 28 Tır, 10 Kamyon ve 30 un üstünde minibüs sevkiyatımız oldu. Biz çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. ‘’ dedi.

Çocuklar için ‘’RENGİNİZ, SESİMİZ’’ Projesi

Sözlerine devam eden Filizfidanoğlu;

‘’Bunun yanı sıra bölgedeki çocuklarımızın yüzünü güldürebilmek, normal hayata dönebilmeleri adına da neler yapabilirizi konuşmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda ilk projemizi şehrimizdeki gönüllü kardeşlerimizin de önerileriyle ‘’RENGİNİZ SESİMİZ’’ olarak belirledik. Proje kapsamında bölgedeki çadır kentleri uzman ekiplerle ziyaret edilerek, çocuklar için temin ettiğimiz malzemelerle, resim yapılması istenecek, uzman pedegog ve oyun terapistleriyle birlikte çizilen resmi hikayeleştirilmesine yardımcı olunacak. Daha sonra çizilen resimler Sakarya’da bir sergi düzenlenerek hikayeleriyle birlikte satışa sunulacak. Geliri resim sahibi çocukların aileleri vasıtasıyla çocuklara aktarılacak. Amacımız bir nebze olsun çocukların yüzünü güldürebilmek.’’  Dedi.


**Not: Sergi tarihi ilerleyen zamanlarda değerli Sakaryalılarla paylaşılacaktır.

Bir cevap yazın