EKONOMİGÜNCEL

MÜSİAD Konya ve MÜSİAD Gümüşhane SAKARYA’da

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Konya ve Gümüşhane Şubeleri Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerini İş Geliştirme Programı ve Kültür Gezisi kapsamında MÜSİAD Sakarya konuk etti.

MÜSİAD Konya Başkanı Mehmet Hilmi Kağnıcı, MÜSİAD Gümüşhane Başkanı Baki Kara ve iki şehrin Yönetim Kurulu Üyeleri, İş geliştirme ve kültür gezisi kapsamında MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri hafta sonu iki gün süren programla misafir etti.

Cuma sabah saatlerinde şehre gelen kafile MÜSİAD Sakarya Şubesinde düzenlenen hasbihal toplantısıyla güne başladı. Programda açılış ve selamlama konuşması yapan MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu şu sözleri kaydetti;

‘’BİZLER GÜCÜNÜ BİRLİK ve BERABERLİĞİNDEN ALAN BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ.’’

Öncelikle sizleri burada görmekten onur ve mutluluk duymaktayız. MÜSİAD, kurulduğu 1990 yılından bugüne ilkeleri ve duruşuyla büyümesini sürdüren, şu an itibariyle ülke genelinde 84 şubesi, yurt dışında 81 ülkede 165 irtibat noktası, toplamda 13 bini aşkın üyesi, yaklaşık 60 bin şirketten oluşan ekonomik büyüklüğü ile dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

‘’Sahip olduğumuz bu büyük ağı, üyelerimiz açısından iş fırsatlarına dönüştürmek için çalışmalar yürütüyoruz. MÜSİAD Şubeleri ve üyeleri ile üyelerimiz arasındaki ticaret hacmini artırmak için çalışmalara devam edeceğiz. Ne kadar çok bir araya gelebilirsek, birlik ve beraberliğimizi artırmış olacağız. İki gün sürecek programımızın tüm üyelerimiz ve şehirlerimizin ticareti adına hayırlara vesile olmasını temenni ederim.’’ Diyerek sözü misafirlerine bıraktı.

MÜSİAD Konya Başkanı Mehmet Hilmi Kağnıcı sözlerine şöyle başladı;

‘’Dostun Dostlarla Birliği Güzeldir’’ Hz.Mevlana
 
‘’Doğu ile Batının köprüsü olan Sakarya; sanayisi, tarımı ve turizmi ile kendisini ispatlamış bir şehirdir. Her alanda kendini ispatlayan şehirde ticaret yapmak, kültürel güzelliklerini keşfetmek için bulunmaktan çok mutluyuz. Bizim gücümüz birlikteliğimizdendir. Hz.Mevlana’nın da dediği gibi ‘’Dostun Dostlarla Birliği Güzeldir.’’ Diyerek sözü MÜSİAD Gümüşhane Başkanı Baki Kara’ya bıraktı.

MÜSİAD Gümüşhane Başkanı Baki Kara:

Bu iki değerli şehrimizin üyeleriyle birlikte Sakarya’da misafir olmaktan çok mutluyuz. Bizler ahilik kültürüyle yoğrulmuş bir kuruluşun üyeleri olarak, coğrafya olarak küçük fakat sahip olduğu güzelliklerle tüm Türkiye tarafından keşfedilmeye başlanan ve her geçen gün daha da tanınan Doğu Karadeniz’in şirin ili Gümüşhane’de 2021 yılı itibariyle MÜSİAD Gümüşhane şubemizi temellerini atmış olduk. Burada Sakarya ve Konya gibi MÜSİAD’ımızın önemli iki şehrinin üyeleriyle bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Program kapsamında ziyaretlerine başlayan heyet ilk olarak MÜSİAD Üye firması OPTİMAK STU’yu ziyaret etti. Toplantı salonunda sunumla başlayan programda firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Tansel Cavit Kulak, misafirlerine tesisi gezdirerek, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Firma ziyaretleri kapsamında MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu’nun firması Filizfidan Yapı ziyaret edildi.

Başkan Filizfidanoğlu misafirlerine iş yerini gezdirerek çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Şehir turuna devam eden heyet ilk olarak Poyrazlar Tabiat Parkı sonrasında güzide ilçelerimizden Sapanca’yı ziyaret etti. Temiz havanın tadını çıkartarak iki gün süren program son buldu.

Bir cevap yazın