EĞİTİMGÜNCEL

Lise Arkadaşları 40. Mezuniyet yılında Sakarya’da buluştu

1977-1983 yılları arasında Arifiye Öğretmen Lisesinde okuyan Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşayan bir grup mezun öğrenci Sakarya’da Pusula54 Cafe Restoranda bir araya gelerek hasret giderdi.

Mezuniyetlerinin üzerinden geçen 40 yıla rağmen birbirlerinden hiç kopmayan sınıf arkadaşları fırsat buldukça gerçekleştirdikleri buluşmalarında okul yıllarında yaşadıkları güzel hatıraları özlemle yad ediyorlar.

Afrika Kıtası ülkelerinden Uganda’da görev yapan Tuncay Kalkuz’un izine gelmesini fırsat bilen mezunlardan UND Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkan Yardımcısı Fatih Şener, İstanbul’da avukatlık yapan Hasan Tatar, Sakarya’da yaşayan Murat Çelenk, Fethi Yıldız ve Yalçın Akaltın’la birlikte rahmetli sınıf arkadaşları İsmet Dağlı’nın vefatından önce kurduğu Pusula54 Cafe Restoran’da buluştular.

Üç yıl önce vefat eden babalarının yokluğunu aratmayan Oğuzhan ve Onurcan Dağlı Kardeşler babalarının kadim dostlarını ağırlamanın buruk mutluluğunu yaşarken, buluşmada mezunlar İsmet Dağlı arkadaşlarını da rahmetle ve özlemle andılar. Geleneksel toplantılarında bir araya gelmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşayan mezunlar çeşitli nedenlerle aralarında bulunamayan tüm arkadaşlarına sevgi ve selamlarını iletirken, yakın zamanda daha kalabalık bir ortamda buluşmak arzusunda olduklarını dile getirdiler.

Bir cevap yazın