SPORGÜNCEL

Kocaali’de Futbol Keyfi Yaşandı!

Kocaali Emin Medya’nın düzenlediği Abatay Yapı ve Akın Group Ana Sponsorluğunda Kocaali’de bu yıl 4’ncüsü düzenlenen Ramazan Futbol Turnuvası final maçlarıyla sona erdi. Nefes kesen maçlar sonunda yıldızlarda Kirazlı, veteranlarda ile Kuruderespor şampiyon oldu.

PROTOKOLDEN İLGİ

Kocaali’de bu yıl 4’ncüsü yapılan Geleneksel Kocaali Ramazan Futbol Turnuvasında final heyecanı yaşandı. Kocaali Ayyıldız Arena Halı sahasında oynanan final maçlarına Kocaali Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şanlı, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Meclis üyeleri, İyi Parti Sakarya Milletvekili Adayı Selçuk Kılıçaslan, Milliyetçi Harekat Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Hüseyin Ekşi, Zafer Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Cihan Kolip, Yeniden Refah Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Oktay Aygın, Kocaali Sivil Toplum Platformu Şerif Sarı,, Kocaali Muhtarlar Derneği başkanı Ertuğrul Akyüz, Muhtarlar, spor severler ve sporcular katıldı.

ŞAMPİYONLAR BELLİ

Yıldızlar ve Veteranlar kategorisinde gerçekleştirilen turnuvada son akşam maçları nefesleri kesti. Yıldızlar kategorisinde Kirazlıspor ile Yeni Mahallespor final maçında karşılaştı. 10 golün atıldığı final maçından 6-4 galip ayrılan Kirazlıspor şampiyonluk ipini göğüsledi. Veteranlar kategorisinde ise final karşılaşması Demir Emlak ile Kurudere FK arasında oynandı. Karşılaşmadan 6-3 galip ayrılan Kurudere FK şampiyon oldu. Müsabakalar sonunda her iki kategoride de şampiyonluğu elde eden takımlara düzenlenen törenle kupa ve madalyaları takdim edildi.

KOCAALİ 20 20 GELİŞİM DERNEĞİ BAŞKANI ŞABAN TAN TEŞEKKÜR ETTİ.

Organizasyon sonunda turnuvaya katkı sunan kurum ve kuruluşlara  plaket takdim edildi. Kocaali Belediyesini temsilen katılan Belediye meclis üyesi Emre Yılmaz’a Turnuvaya ve spora verdiği destekler nedeniyle plaket veren Kocaali 20 20 Gelişim Derneği başkanı Şaban Tan yaptığı konuşmada “İlçemizde yapılan bu tür etkinliklerin sosyal hayatın gelişmesinde önemli rol oynadığını belirterek, Sivil Toplumumun önemli paydaşlarından olan derneklerimiz bu tür organizasyonlarda yerel yönetimlerle birlikte her zaman destekçisi olmalıdır.  Bu doğrultuda hareket eden Kocaali Belediyesine ve organizasyon düzenleyen Kocaali Emin Medya Emin Akın’a teşekkür ediyorum”dedi.

KOCAALİ EMİN MEDYA ORGANİZASYON SAHİBİ EMİN AKIN BASIN MENSUPLARINA VE KATKI SUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kocaali Emin Medya organizatör sahibi Emin Akın üç yıl sonra yeniden yaptıkları turnuvayı en güzel şekilde tamamladıklarını söyledi, Akın, “Bu tür turnuvaları düzenlememizin  asıl amacı ilçemizin takımlarına maddi ve manevi olarak yardımcı olmaktır. Aynı zamanda futbolun dostluk ve kardeşlik olduğunu pekiştirip güzel dostluklar kurabilmektir. Katkılarını bizden esirgemeyen Kocaali Kayamakamı Sayın Emre Nebioğlu’na Kocaali Belediye Başkanı Sayın Ahmet Acara, Turnuvaya katılan Tüm takımlarımıza, Turnuvamımıza katkı sağlayan ana sponsorumuz Abatay Yapı ve Akın Group başta olmak üzere tüm sponsorlarımıza, Turnuvanın ilk gününden son gününe kadar büyük emeği olan Hakem Ertuğrul Alemdar ve ekibine, Halı Saha tesisleri sorumlusu Yavuz Selim Din kardeşime, Kupa töreninde bizleri yanlız bırakmayan tüm protokol ve sporseverlere ve olmazsa olmaz değerli basın mensuplarına ve emeği geçen herkese Kocaali Emin Medya ve kendi adıma sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Şampiyon olan ve ödül alan takımlar ve sporcular.

Yıldızlar

Gol Kralı Kirazlıspor Ali Şükrü Çatalbaş 22

En güzel Gol Karapelit Ceyhun kara

En Yetenekli oyuncu Yeni Mahallespor Furkan Atmaca

Em centilmen oyuncu Ekşioğlu Yapı Din İnşaat Furkan Alemdar

En iyi Kaleci Volkan Girgin

En centilmen takım Hızar Mahallespor

Turnuva üçüncüsü Ekşioğlu Yapı Din İnşaat

Turnuva ikincisi Yeni Mahallespor

Final Maçının Adamı Selim Akın

Şampiyon Kirazlıspor

VETERANLAR

Gol Kralı Kurudere Fk Selçuk YIldız 19

En centilmen Takım Aktaş Novipazar

Üçüncü Kocaali Jandarma

İkinci Demir Emlak

Maçın adamı Kurudere Fk Başar Kozoğlu

Şampiyon Kurudere FK

Bir cevap yazın