GÜNDEMGÜNCEL

KOCAALİ Sivil Toplum Platformundan “TOKİ’YE KOCAAELİ” tepkisi.

Platform adına basın açıklaması yapan Şerif Sarı şu ifadeleri kullandı;

İlgili yöneticileri ciddiyete davet ediyoruz.

Toki Yöneticileri başta olmak üzeri, ilimiz yöneticilerini ciddiyete davet ediyoruz.

Sakarya kamuoyuna!

“Kocaali ilimiz Sakarya’nın en kuzeyinde bir ilçedir.
Bu ilçemizde yaşayan tüm renkleriyle insanlar ilçesini seven kişilerden oluşmaktadır.

Ancak il merkezinde asgari temel “Eğitim ve öğretim” konusunda yetersiz, ciddiyet ve özenden uzak idarecilerin yönetiminde olduğumuzu, “ilçemiz adını telafuz ederken ve temel yazışmalarda dahi yanlış yazıldığını zaman zaman yapılan bariz hatalara Kocaali sakinleri olan bizleri derinden üzmektedir.

Hele bu hataların “TOKİ” gibi kamu kurum ve kuruluşlarında karşılaşmak, asgari kamu ciddiyetiyle bağdaşmadığını ifade ediyoruz.

En son TOKİ İdaresinin Kocaali Caferiye Mahallesinde Ortaköy Konutlarında bulunan iş yerlerinin satış duyuruları için İl merkezinde reklam panolarında astıkları ilanlarda ilçemiz “KOCAALİ’NİN adını KOCAAELİ” diye yazıldığı görülmüştür.

Bir ilçenin adını dahi doğru yazamayan, İşlerini özenle yapmayan, ciddiyetten uzak bu yöneticilerin idari ve siyasi haritalarda 3 sırada olan ilçe adını doğru yazamamalarını, işlerini kamu adına doğru yapan karar alıçı duyarlı yöneticilerimizin dikkatine sunuyoruz.

COĞRAFİ, SİYASİ ve HARİTA KADOSTRO DERSİ VERMEYE HAZIRIZ.

İşlerini özenle yapmayarak İlçemiz KOCAALİ’NİN adını doğru dürüst yazamayan ve ifade edemeyen kamuda görev yapan, liyakatten uzak kişilere ve gerekli temel eğitimleri veremeyen amirlerine biz “Kocaali Sivil Toplum Platformu” olarak teorik ve pratik ders vermeye hazır olduğunu kamuoyu huzurunda ifade ediyoruz” dedi.

Kocaali Sivil Toplum Platformu
Sözcü Şerif SARI

Bir cevap yazın