GÜNDEMGÜNCEL

Kocaali Sivil Toplum Platformu Deprem bölgesinde 501 adet gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdi

8 tondan oluşan 501 adet Gıda kolilerini deprem bölgesi illerimizden Hatay’daki insanlarımıza teslim ettik.

Kocaali Sivil Toplum Platformundan açıklama 

Platformu adına basın açıklaması yapan Şerif Sarı şu ifadeleri kullandı. 

“Bilindiği üzere Kocaali Sivil Toplum Platformu olarak kamu yararına çalışma gayretinde olan bir sivil toplum oluşumuz. 

Bugüne kadar destekçilerimiz adına bölgemizde çeşitli sosyal çalışmalarda bulunduk.  

Ancak ülkemizde meydana gelen maalesef hepimizi derinden sarsan bir çok insanımızı bizden koparan yaşanan  deprem nedeniylen  tüm Ülkede olduğu gibi Kocaali Sivil Toplum Platformu olarak biz de bölgemizde deprem bölgesine hitaben bazı çalışmaları gerçekleştirdik. 

Bu çalışmalar neticesinde , depremin ilk günlerinde Hatay ilimize giderek acil ihtiyaç olan battaniyeler, kadın hijyen ürünleri, temizlik malzemeleri, bebekler için gıda ve bebe bezleri başta olmak üzere, farklı ürünleri  araçlarımızla gittiğimiz bölgede Ailelerimize bizzat teslim ettik. 

Döndüğümüzde yeniden bir çalışma yaparak bu kez farklı bir ilimize Maraş ilimize giderek  acil ihtiyaç olarak bölgeden talep edilen İzolasyonlu çadırlar, Çocuklar için montlar ve ayakkabılar, yetişkinler için iç çamaşırları Kahramanmaraş ilimizde insanlarımıza teslim ettik. 

 Ailelerimizin taleplerini karşılamaya çalıştık. 

İlimize yerleşen depremzede ailelerimiz için  Zaman zaman talepler almaktayız. 

Bu talepler genelde Beyaz eşya  içermekte.  

Bu güne kadar İlimizde kendilerine yeni bir hayat kurmaya çalışan Ailelerimize 2 çamaşır makinesi 2 elektrikli süpürgesi  1  TV alarak servis araçılığıyla adreslerine teslim ettik. 

 Öğrencilerimizi yalnız bırakmadık. 

Depremden etkilenen üniversite öğrencilerimiz için  tarafımıza gelen talepleri karşılamaya çalıştık. Bu doğrultuda  ülkede geliştirilen bir sistem üzerinden 10 öğrencimizin talep etikleri kitaplar satın alarak belirtilen adreslere gönderilmesini sağladık.  

Bizzat bize ulaşan deprem bölgesinden öğrencilerimizin talep ettikleri Üniversite sınavlarına  hazırlık setlerinden alarak teslimini sağladık. 

Farklı tarihlerde 3 kez deprem bölgesine gittik

8 ton, 501 gıda kolisini Hatay ilimizde destekçilerimizin selamıyla birlikte Ailelerimize teslim ettik. 

Edindiğimiz bilgilere göre deprem bölgesinde gıda konusunda SORUNLAR yaşandığı ortaya çıkmıştı. 

Bu bilgiler bizzat devleti yöneten sorumlu kişiler tarafından basın aracılığıyla kamuoyunla paylaşılmıştı. 

Bunun üzerine Kocaali Sivil Toplum Platformu destekçilerine bir çağrıda bulunarak her yıl yaptığımız Ramazan kumanyası (gıda kolisi) çalışmamızı bu kez deprem bölgesine yapmak istediğimizi ifade ettik. 

Hedefimiz 500 gıda kolisinden oluşmaktaydı. 

Destekçilerimiz bu çağrımıza ilçemiz Kocaali başta olmak üzere, Ülkemizin farklı illerinden ve  Avustralya, Almanya, Abhazya, İsviçre ve Avusturya’dan oluşan 5 farklı ülkeden  yaşayan  duyarlı Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarından  destek sağladık. 

Sağladığımız kaynaklarla 8 ton. 501 adetten, 20 çeşit farklı temel gıdadan oluşan ürünlerini hafta sonu,  3 araçla Ramazan ayına girmeden,  Hatay ilimize götürerek daha önce belirlediğimiz dayanışmaya ihtiyaç duyan depremzede insanlarımıza Ailelerimize bağışçılarımızın selamları ile birlikte ilçemiz Kocaali ve ilimiz Sakarya adıyla teslim ettik. 

Destekçilerimize teşekkür ediyoruz. 

Kocaali Sivil Toplum Platformu olarak destekçilerimiz adına bu çalışmaları yaparken  gönüllülük esasına göre hareket ediyoruz. 

Platformumuzun çalışmalarına her zaman destek veren paydaşımız  “Kocaali 20 20 Gelişim Derneği Başkanı sn. Şaban Tan ve yönetimine, bizlere bölgeye gitmek için tüm masrafları üstlenerek lojistik (araç) desteği sağlayan  ilçemiz iş insanları sn. İbrahim Madenci, sn. Rıfkı Sargın, sn. Rıdvan ve Edizhan Kesik beylere teşekkür ediyoruz. 

Çağrımız üzerine kamu yararına yaptığımız çalışmalarımıza her zaman destek sağlayan duyarlı insanlarımıza, kuruluşlara ve Platform olarak sosyal çalışmalarımızı halkımıza aktararak dayanışma ruhunu canlı tutulmasına hizmet eden “pozitif habercilik anlayışıyla hareket eden basın emekçilerine ve kuruluşlarına “ teşekkür ediyoruz.” Dedi. 

Bir cevap yazın