GÜNDEMGÜNCEL

Karasu’da Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezi faaliyete geçti

İncilli Mah. 624. Sokakta (Pazar Yeri Otoparkının yanı) depremzede vatandaşlarımızın giyim ve gıda ihtiyaçlarını temin edebileceği “Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezi”, Sakarya Valiliği koordinasyonunda Karasu Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının iş birliğiyle faaliyete geçti. Bu merkezde, afetzede vatandaşlarımız, ihtiyaç duydukları giyim ve gıdaya bizzat ulaşabiliyor. Giyim ve Gıda yardımında bulunmak isteyenler de yine bu merkeze yardımlarını götürebiliyor.

Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezini ziyaret eden Karasu Belediye Başkanı İshak SARI, çalışmaları yerinde inceleyerek açıklamada bulundu:

“Afetin yaralarını hızla sarabilmek, ilçemize deprem bölgesinden gelen ailelerin eksiklerini karşılayabilmek adına ilk günden beri durmaksızın çalışıyoruz. Misafirlerimiz, tüm Karasu olarak hepimizin emaneti oldular. Müşfik milletimiz, zor zamanda kenetlenmeyi bilmiş, yardıma ihtiyaç duyan kardeşlerinin yanında olmanın sayısız örneğini vermiştir. Bugün de insanımızın yüce gönüllü karakterine bir kez daha şahitlik ediyoruz. Faaliyete geçen Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezi, bir mağaza görünümüne sahip. İlçemize gelen depremzede ailelerimiz bu mağazaya gelerek giyecek ve gıda eksiklerini giderebilecekler. İlçe Kaymakamlığımız ile birlikte devam eden yardım toplama faaliyetlerimiz kapsamında da vatandaşlarımız, giyim ve gıda yardımlarını bu merkezimize ulaştırabilirler. Değerli hemşehrimiz Av. Bekir SARIOĞLU’na ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Kendisi işyerini bilâbedel, merkezin hizmetine tahsis etmiş ve çok kıymetli bir katkı sunmuştur.”

Bir cevap yazın