KÜLTÜR SANATGÜNCEL

Karasu’da Konser Adam’la Unutulmaz Bir Çocuk Etkinliği gerçekleştirdi

Belediye Başkanı İshak SARI’dan çocuklara bir karne hediyesi olarak tertip edilen Konser Adam, enerjik ve samimi performansıyla ebeveynlerden tam not aldı.

Karasu Belediyesi Ocak Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri’nin sonuncusu olarak ilçemizle buluşan Konser Adam, cumartesi günü 14.00 ve 16.00 seanslarında Sosyal Gelişim Merkezinde sahne aldı.

Bir bütünlük içerisinde tematik çocuk şarkıları ve eğlenceli oyunlardan oluşan konserde minikler, şarkılara ve oyunlara hep birlikte eşlik etti. Çember çevirme, sportif hareketler, ritim becerilerini geliştirmeye yönelik aktiviteler yanında temizlik kuralları ve bir çok kazanımın şarkılar aracılığıyla verildiği çocuk konseri, eğlenirken de öğrenilebileceğini somut olarak gözler önüne serdi.

Sevilen, bilinen eserler yanında kendi bestelerini de seslendiren Konser Adam, eğitimci olmalarının bir getirisi olarak çocukların gelişimine katkı sağlayacak bir konsept dahilinde içerikler sundu.

Belediye Başkanı İshak SARI, “Çocuklarımızın tatillerine güzel bir hatıra ekleyebilmek, onları hem eğlendirmek hem de faydalı etkinliklerin bir parçası haline getirmek istedik. Konser Adam, son yıllarda özellikle okul öncesi çocuklara yönelik kıymetli eserler ortaya koyuyor. Bu çalışmalarını takdirle karşılıyor ve Karasu Belediyesi olarak eğitimci yönleri de olan bu genç arkadaşlarımızla çocuklarımızı buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın