GÜNDEMGÜNCEL

Karasu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Depremzede Misafirlerle İftarda buluştu

Karasu Belediyesi ve Karasu Kaymakamlığı iş birliğiyle organize edilen ve deprem bölgesinden ilçemize gelen ailelerin davet edildiği iftar buluşması, 17 Nisan akşamı, Karasu Spor Salonunda gerçekleşti.

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve ilçe protokolünün de katıldığı iftar programına yüzlerce afetzede vatandaşımız katılım sağladı.

İftar öncesinde Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. Yemeğin ardından program, Belediye Başkanı İshak Sarı ve Kaymakam Ahmet Naci Helvacı’nın konuşmaları ile devam etti.

Başkan Sarı, birlikte zor günlerin aşılacağını ifade ettiği konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Asrın afeti olarak nitelenen bir büyük sınavdan geçtik ve yeniden başlamanın, birlikte başarmanın mücadelesini veriyoruz.

Yaşadığımız bu dönem, devletimizin ve milletimizin el ele verip yaraları ziyadesiyle sardığı kutlu bir dayanışma olarak tarihin sayfalarında yer bulacaktır.

Hamiyetperver, yüce gönüllü, duyarlı hemşehrilerimizin, depremin yaşandığı ilk günden itibaren nasıl bir yardım seferberliğine giriştiğini gurur ve hayranlıkla müşahede ettik. Buradaki büyük buluşmamız vesilesiyle tüm Karasulu vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Zor zamanlarda bir vücudun azaları gibi yek ve pek olduk. Allah birliğimizi daim eylesin ve bir daha böyle ağır imtihanlar yasatmasın.”

Kaymakam Helvacı’nın ilçemizdeki depremzedelerle ilgili bazı bilgileri de paylaştığı konuşmasından öne çıkan cümleler şöyleydi:

“Ben bu ilçenin kaymakamıyım ve buralı değilim fakat her gittiğimiz yerde bütün depremzede kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın nasıl bir kucaklaşmanın gerçekleştiğini ifade etmeleri bize gurur verdi. Bu hal, Türk milletinin bilhassa mağduriyet ve mazlumiyetin ortaya çıktığı bir durum içerisinde, ülkesinin herhangi bir sorunla boğuştuğu bir dönemde nasıl kenetlendiğinin de büyük bir göstergesiydi.

Şu anda, giden ailelerden sonra ilçemizde 374 aile ve 1419 tane misafirimiz var.  Bugüne kadar kayıtlarımıza göre 650 misafirimiz geri dönmüşler.

Sakarya içerisinde en yüksek ‘’Evim Yuvan Olsun ‘’ projesine dahil olan ilçe Karasu’dur. Bu birlikteliğin, bu kaynaşmanın zamanın geçmesiyle beraber eskimemesi, unutulmaması gerekmektedir.  Özellikle sizden istirham ediyorum, herhangi bir sorununuzda tereddütsüz benim kapım, bütün belediye ve mesai arkadaşlarımızın kapısının da açık olduğunu bilmenizi istiyorum. “

Bir cevap yazın