GÜNDEMGÜNCEL

İshak SARI’dan CHP İl Başkanı Ecevit KELEŞ’in iddaalarına Cevap

Karasu Belediye Başkanı Sayın İshak SARI’nın Basın Açıklaması Sonrası, CHP İl Başkanı Sayın Ecevit KELEŞ’in Sözleri Üzerine Sayın Belediye Başkanı’nın Yazılı Açıklaması Aşağıdadır:

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Sn. Ecevit Keleş’in, iddialarına karşı verdiğimiz cavaba yeniden bir cevap vermesi, cevap verirken de bizim açıklamamızın Sakarya’nın bazı yerel medya kuruluşlarında yer bulmaması, en başından haksız rekabet altında bilinçli ve karalamaya yönelik organizeli bir operasyon saldırısı altında olduğumuzun açık göstergesidir. Kaldı ki bu durum yeni olmayıp en başından beri böyledir. Bunu yadırgamıyoruz. Asıl sorun bu duruma meydan verenler ve çanak tutanlardır.

CHP İl Başkanı’na gelince… Sn. Keleş, iki konu ile başlayıp aldığı cevap karşısında konuyu dallandırıp budaklandırarak farklı mecralara çekmeye çalıştığının, ilçemizdeki rantiyeciler ve rant beklentisi içerisinde olanların kendisine yalan yanlış, aslı astarı olmayan iftira dolu konular üreterek kendisini bu konularda kullanışlı bir araç haline getirdiğinin farkında mıdır? Verdiğimiz cevap kendisine ağır geldiyse önce bizi itham ettiği konuya tekrar bakmasını tavsiye ederiz. En hassas olduğumuz, en dikkat ettiğimiz konularda bize çamur atmaya kalkan kim olursa olsun, alacağı cevaba hazır olmalıdır. Sayın İl Başkanının ortaya attığı asılsız ve iftira niteliğindeki iddiaları karşısında bizi ispata davet etmesi tam bir akıl tutulmasıdır. Sn. Keleş, aynı söylemleri temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp halkımızın önüne koyma çabasındadır. Derdiniz gündemde kalmak ise eminim daha güzel bir siyasi yöntem bulabilirsiniz. Biraz etrafınıza bakmanız yeterlidir. Bize had bildirmeye sizin kalibreniz yetmez, bunu da böyle bilmenizi isterim. Biz devraldığımız belediye ve ilçemizi nasıl bir halde devraldık ve nereye ulaştırdık, bunu sadece ilçe halkımız değil tüm Sakarya hatta İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımız da görebilmekte, buna şahitlik etmektedir. Sizin ve sizi yalan yanlış bilgilerle yönlendirme çabasında olanların rahatsızlık duyduğu asıl konu budur.

Bir cevap yazın