KÜLTÜR SANATGÜNCEL

Hafta sonu kitapçılar sokağında: Mehteran, dinleti ve gölge oyunu var

Büyükşehir Ramazan etkinlikleri hafta sonu farklı etkinliklere sahne olacak. Cuma günü Mehter gösterisi, hafta sonu ise tasavvuf müziği dinletisiyle gölge oyunu gösterisi etkinlikleri düzenlenecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak kurulan Kitapçılar Sokağı’nda düzenlenen Ramazan Kültür Sanat Etkinlikleri mehter gösterisi, dinleti ve gölge oyunuyla hafta sonu vatandaşların buluşmada adresi olacak. Ramazan etkinlikleri kapsamında her Cuma olduğu gibi 7 Nisan Cuma günü saat 17.30’da Büyükşehir Mehter takımı gösteri sunacak.

Hafta sonu dinleti ve gölge oyunu var

Hafta sonu ise 8 Nisan Cumartesi günü tasavvuf müziğinin önemli isimlerinden Tuğrul Ersoy, Sakarya Tasavvuf Musiki Topluluğu ile beraber Kitapçılar Sokağında sahne alacak. Tasavvuf müziği dinletisi saat 22.00’da başlayacak. 9 Nisan Pazar günü ise Tiyatro Sanatçısı Seçkin Bayramoğlu ‘Habib Baba’ isimli meddah hikayesiyle bir gölge oyunu sunacak. Etkinlik 20.30’da başlayacak. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, hafta sonu düzenlenecek kültür sanat etkinliklerine tüm vatandaşlar davet edildi.

Bir cevap yazın