GÜNDEM

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından farkındalık etkinliği gerçekleştirildi

‘’Gönüllülük, bir bireyin maddi karşılık beklemeden ya da başka bir çıkar beklentisi içinde olmadan, ailesi veya yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. ‘’

Bu amaçla, Dünya Gönüllüler Günü‘nde Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce;  gönüllülüğün tanıtılması, yaygınlaştırılması, desteklenmesi, teşvik edilmesi ve böylece; bireyleri, yaşadıkları topluma karşı daha sorumlu olmaya, bir arada hareket etmeye ve gönüllü olmaya yönlendirmek için; bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı, gönüllük çalışmaları planlandı.

Sakarya Gençlik Merkezleri ve Merkez Yurtlarda barınan Gönüllü Gençlerle 5 Aralık Dünya Gönüllüler  Günü sebebi ile Aziz Duran Parkı (Kent Park) Sakarya Olimpik Yüzme Havuzu mevkisinde farkındalık etkinliği düzenlendi.

5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu adına, Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi tarafından, Gönüllülük ve Eğitim Faaliyetleri öğrenci temsilcilerine günün anlam ve önemine binaen çiçek takdimi yapıldı.

Gençlik Merkezi gönüllü gençleri yüz boyama, merkezim her yerde etkinlikleri faaliyetleri gerçekleştirirken, Yurt öğrencileri de yaptıkları kuş yemliklerini parkta uygun noktalara yerleştirdi.  Çocukların doyasıya eğlendiği etkinlikte tüm gönüllüler çöp toplayarak farkındalık oluşturmayı ihmal etmediler.

Program gönüllü gençlere çeşitli hediyelerin verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Bir cevap yazın