GÜNDEMGÜNCEL

Ferizli’de Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Ferizli’de, fedakârlığın ve azmin sembolü, sadece millî tarihimizin değil insanlık tarihinin en ihtişamlı kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Sabah Namazı Buluşması

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 108. yıl dönümü nedeniyle ilk olarak Ferizli Merkez Camiinde ilçe müftülüğü tarafından sabah namazı buluşması düzenlendi. Sabah namazı sonrası Tekbir, Tehlil ve Salatü Selam ile Tesbihatlar yerine getirildi.

Duanın ardından Ferizli Belediyesi Tarafından buğday çorbası ikram edildi.

Şehitlik Ziyaret Edildi

Ferizli’de Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü etkinlikleri şehitlik ziyaretiyle devam etti.

Ferizli İlçe Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkan Vekili Kemal Şahintürk ve protokol üyeleri, şehit aileleri ile birlikte Ferizli Merkez Mezarlığında bulunan şehit kabristanlıklarına karanfil bıraktı. Program, Ferizli Merkez Cami İmam Hatibi Halis Çamoğlu’nun Kuran-ı Kerim tilaveti ve Ferizli İlçe Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı’nın okuduğu duanın ardından sona erdi.

Çelenk Töreni

18 Mart Çanakkale Zaferi’ni Kutlama ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri daha sonra çelenk töreniyle devam etti. Ferizli Hükümet Konağı bahçesinde Saat 10.45’te, Kaymakam Hasan Balcı ve Ferizli Belediye Başkan Vekili Kemal Şahintürk tarafından Atatürk büstüne çelenk bırakıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Ferizli Cezaevi Koruma Komutanı Teğmen Hakan Çınar, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Çelenk töreni sonrası Ferizli Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde Şehit Aileleri ve gazi yakınları onuruna kahvaltı programı düzenlendi.

Ferizli Halit Narin Okulunda Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü programı, saat 12.00’de Ferizli Tekstil İşverenler Sendikası Halit Narin Okulu konferans salonunda devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cemil Kurt, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi.

Program, Çanakkale konulu şiirlerini okunması, sine vizyon gösterimi ve tiyatro gösterileriyle devam etti. Öğretmenlerinin eşliğinde farklı sahne alan öğrencilerin yaşattığı duygu ve performans izleyicilerden büyük beğeni aldı.

Kaymakam Hasan Balcı ve Ferizli Belediye Başkan Vekili Kemal Şahintürk, performanslarıyla kendilerini büyüleyen öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.

Ferizli’de gün boyu süren etkinliklere; Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkan Vekili Kemal Şahintürk, Cezaevi Tabur Komutanı J. Binbaşı Ulaş Taştan, İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Serdar Koç, kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, askeri personel, emniyet güçleri, idari yetkililer, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın