GÜNDEMGÜNCEL

Ferizli Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

Ferizli Belediyesi Şubat ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 3 gündem maddesi karara bağlandı.

Mecliste, 7,7 büyüklüğündeki merkez üssü Kahramanmaraş’ın yanı sıra Gaziantep, Malatya, Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay’da da hissedilen depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde bulunuldu.

Depremzede kardeşlerimizin yanındayız

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen depremde can kayıplarımızın olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Birçok ilimizde hissedilen depremin ardından devletimizin ilgili tüm kurumları teyakkuz halinde. Dayanışma içinde olarak, birlik ve beraberlik içinde yaralarımızı hep beraber saracağız. Enkaz altında olan vatandaşlarımızın bir an evvel kurtarılabilmesi tek temennimiz. Yüreğimizi dağlayan ve ülkemizi yasa boğan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; vatandaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Rabbim ülkemizi her türlü afet ve belalardan muhafaza eylesin” ifadelerini kullandı.

Mecliste gurubu bulunan siyasi partilerden AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi gurup sözcüleri de partileri adına söz alarak depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundular.

Evlatlarımız ülkemizin geleceği

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminde ders başı yapan öğrencilere ve öğretmenlere başarılar dileyerek, “Bugün itibariyle okullarımız ikinci dönem eğitim öğretime başladı. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Rabbim sağlıklı, huzurlu bir eğitim ve öğretim yılını geride bırakmayı nasip eylesin” dedi.

3 madde karara bağlandı

Gündemin birinci maddesinde yer alan, dolu – boş kadro değişikliği yapılması hususuyla ilgili yazı işleri müdürlüğünün teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde yer alan, Sinanoğlu ve Gölkent mahallerinde Ferizli Belediyesi tarafından açılan PTT acenteliği için Ferizli PTT Müdürlüğüne süresiz verilmek üzere alınmış olan teminata ilave olarak, 20 bin + 20 bin toplam 40 bin TL tutarında iller bankasından teminat mektubu alınması ve tüm iş ve işlemler için yetkili görevlendirilmesi hususu, oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde ise mülkiyeti Ferizli Belediyesi’ne ait 771 ve 772 nolu parsellerin Sakarya Büyükşehir Belediyesi mezarlıklar müdürlüğüne devri yapılması ile ilgili imar ve şehircilik müdürlüğünün teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Başkan Gündoğdu, Ferizli’ye verilen hizmetler ve alınan kararlar noktasında gerekli hassasiyeti göstererek uyum içerisinde çalışan meclis üyelerine teşekkür ederek, alınan kararların ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Şubat ayı meclisi, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın