GÜNDEMGÜNCEL

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu terminal projesi konusuna açıklık getirdi

Son günlerde gündeme taşınan “Ferizli’ye Terminal Neden Gelmiyor?” şeklindeki konuya, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu açıklık getirdi.

Ferizli Otobüs Terminali Projesinin seçim vaatlerinden olduğunu bir kez daha hatırlatan Başkan Gündoğdu, projeden hiçbir zaman vaz geçmediklerini söyledi. Göreve Ferizli Hayalimiz Kaderimiz Olsun mottosu ile başladıklarını vurgulayan Başkan Gündoğdu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ferizli’ye dair hayal ettiğimiz ne varsa gerçekleştirmeye devam edeceğiz dedi.

Dünyayı ve ülkemizi olumsuz şekilde sarsan pandemiye rağmen vaat ettiğimiz birçok projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunduk diyen Başkan Gündoğdu, Terminal projesinde plan çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini kaydetti.

Ferizli Otobüs Terminali Projesinde terminal alanı olarak planlanan bölgenin plan sürecinin son aşamaya geldiğini dile getiren Başkan Gündoğdu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Terminal Alanı Belirlendi

İlçe terminalinin ilçe içi ve ilçe dışı ulaşım ağlarının ilçe merkeziyle bütünleştiği ve ilçe nüfusu çoğunluğunun toplu taşıma imkânları ile rahatça ulaşabileceği bir konumda bulunması gerekir. Ferizli Hükümet Konağı karşısında belediyemize ait alanın konumu ve ulaşım potansiyelleri uygun olduğu belirlenmiştir.

İlçemizde faaliyet gösteren üç taşıyıcı kooperatif var. Sakarya Büyükşehir Belediyemizin Başkanlığında bir araya gelecek ve konuyu çözüme kavuşturacağız.

Ferizli’nin ihtiyaçları doğrultusunda vaat ettiğimiz hiçbir projeden vazgeçmiş değiliz. Aksine Ferizli’nin geleceğine dair hayallerimizi hayata geçirmek için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir cevap yazın