GÜNDEM

Erenler İSM’nin başarısı teşekkür belgesiyle taçlandı

Sağlık Bakanlığı Aylık İlçe Performans Kriterleri kapsamında yedi aydır tam puan alan Erenler İlçe Sağlık Müdürlüğü personeline İl Sağlık Müdürlüğü teşekkür belgesi verdi.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından Ormanpark’ta düzenlenen programa Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Yasin Çatalbaş, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, Personel Hizmetleri Başkanı Suat Koçak, Destek Hizmetleri Başkanı Sedat Kaya, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcıları Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk ile Uzm. Dr. İsmail Onur, Erenler İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mümtaz Seyda ve ilçe sağlık personeli katıldı.  Programda konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, aşı hizmetleri, bulaşıcı hastalıkların kontrolü, kanser taramaları, koruyucu ağız diş sağlığı hizmetleri, çalışan sağlığı hizmetleri, tütün kontrolüne ilişkin uygulamalar ve çevre sağlığı hizmetleri gibi birçok alanda sürdürülen hizmetlerin performansına ilişkin Sağlık Bakanlığı kriterleri noktasında Erenler İlçe Sağlık Müdürlüğünün üst üste başarılı bir istikrar sağladığını dile getirdi.

Öğütlü, başarının ekip çalışmasının ürünü olduğunun ifade ederek “Özellikle pandemi döneminde tüm sağlık personelimizin gösterdiği özveriyi ve çalışmayı herkes biliyor. Bu dönem bizim için ayrı bir dönem ve inanın bu çalışmaların maddi anlamda ne yapılırsa yapılsın bir karşılığı yok. Bu anlamda her zaman olduğu gibi tüm personelimize teşekkür ediyorum. Bunun yanında birinci basamak sağlık hizmetleri kapsamında Bakanlığımızın performans kriterleri çerçevesinde ilçelerimizin aylık değerlendirmesi oluyor. Erenler İlçe Sağlık Müdürlüğü yedi aydır tam puan alarak istikrarlı bir başarı grafiği ortaya koydu. Bu başarı hepinizin başarısı ve bizde bu başarıyı teşekkür belgesiyle taçlandırmak istedik. Başarınız daim olsun, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. Konuşmaların ardından İlçe Müdürü Sağlık Müdürü Dr. Mümtaz Seyda başta olmak üzere tüm personele teşekkür belgeleri taktim edildi.

Bir cevap yazın