EĞİTİMGÜNCEL

E-Spor Eğitimleri Sakarya’da başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasındaki genç istihdamına katkı protokolü kapsamında, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Gençlerde E-Spor okuryazarlık bilincinin oluşturulması ve ileri E-Spor eğitimlerinin verildiği, Koç, Antrenör ve Yayıncı eğitimlerini de kapsayan eğitim ve istihdam programı Sakarya’da da hayata geçirildi.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Serdivan Gençlik Merkezinde aktif hale getirilen

E-Spor Akademisi eğitim odası ve bilgisayar odası gençlerin hizmetine sunuldu.

E-Spor Projesi Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilirken, bundan sonraki süreçte tüm hizmetler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

Bu proje kapsamında, E-Sporun kapsamı ve dijital oyunlar hakkında gençlerin bilgilendirilmesi, uygulama alanları ve kariyer imkânları sunulması, yetenek tespiti, profesyoneller yetiştirilmesi, ebeveynlere yönelik

E-Spor ile ilgilenen çocukların güvenlik ve sağlığı için bilinçlendirmeler yapılması hedeflenmektedir.

E-Spor Akademisi kapsamında hazırlanmış bir müfredat çerçevesinde; E-Spor farkındalığı, E-Sporcu sağlığı, profesyonel

E-Sporcu yetiştirme, profesyonel koçluk ve profesyonel yayıncılık/caster gibi E-Spor sever herkesin ilgisini çekecek ve değer yaratacak dersler ve eğitimlerin verilmesi hedeflenmektedir.

Toplam yaklaşık 800 kişinin başvurduğu ve bunlardan seçilen 50 kişi ile start alan bu proje Serdivan Gençlik Merkezi

E-Spor Akademi odasında başladı.

3 ay sürecek bu eğitimler sonunda proje tamamlandıktan sonra takımlar oluşturulup Türkiye geneli yapılacak olan Gençlik Merkezleri arası E-Spor Ligine katılım sağlanacaktır.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç,

Serdivan Gençlik Merkezinde oluşturdukları E-Spor Akademisi ile ilgili olarak;

Öncelikle, son derece konforlu ve yüksek teknolojik standartlarda oluşturduğumuz bu atölyemiz Sakarya’mıza ve gençlerimize hayırlı olsun.

Bu atölyemizde, alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimiz eğitimlerini aralıksız olarak alacak ve inşaallah sonrasında katılacakları yarışmalarda Sakarya’mızı en iyi şekilde temsil edecekler.

Başta bu projemizi Sakarya’ya kazandıran, Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, değerli Bakanlık yetkililerimize, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ve değerli ekibine teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Ayrıca emeği geçen tüm paydaşlarımıza, eğitmenlerimize ve değerli çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor gençlerimize katılacakları yarışmalarda başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın