GÜNDEMGÜNCEL

“Depremzede Vatandaşlarımız için Ekmek Fişi”

Deprem bölgesinden ilçemize gelen afetzede vatandaşlarımıza Karasu fırıncılarından ekmek fişi desteği geldi.

İlçemizde adeta bir yardım seferberliği oluştu. Karasu Fırıncıları da Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezinden alınabilecek “ekmek fişi” uygulamasına destek vererek bu seferberliğin bir parçası oldu.

Misafir aileler, Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezinden verilecek “ekmek fişleri” ile gönüllü fırınlardan ücretsiz olarak ekmek alabilecek.

Belediye Başkanı İshak SARI konuyla ilgili değerlendirmesinde:

Aziz Milletimizin Desteğine İhtiyaç Var
“Depremde evlerini, eşyalarını belki de maddi tüm varlıklarını geride bırakarak ilçemize gelen ve Karasu halkının ”Evim Evindir.” diyerek kucak açtığı vatandaşlarımız için temel ihtiyaçlar hususunda herhangi bir eksiklik yaşanmaması adına resmî kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve halkımız sayısız yardıma imza attı. Biliyoruz ki afetin yaralarını sarmaya çalıştığımız bu dönem belli bir zaman alacak ve misafir ailelerimiz, devletimizin ve aziz milletimizin desteğine bir süre daha ihtiyaç duyacak. Yine biliyoruz ki milletimiz de birlik ve dayanışma içerisinde hamiyetperver halini muhafaza edecek.

Yardımlara Depremzedelerin Doğrudan Ulaşabilecekleri Bir Sistem
Yardımların hızlı ve güvenli bir yolla sahiplerine ulaşması amacıyla ilçemizdeki depremzedelerin, yardımları doğrudan gelip alabileceği bir sistem oluşturarak Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezi oluşturduk. Kaymakamlığımız ve Belediyemizin organize ettiği Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezi, kısa sürede, ilçemizde misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanacağı önemli bir alan halini aldı.

Günlük İaşelerin Karşılanacağı Önemli Bir Alan
Ailelerin gıda ve giyim gereksinimleri, bebeklerin bakım malzemeleri hatta çocukların oyuncak ihtiyaçlarına da cevap verebilen Merkez, afetzede vatandaşlarımızın günlük iaşelerini karşılama gayesi taşıyor. Bu Merkez, vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarına yönelik her türlü yardımı kabul ediyor ve bekliyor.

Fırıncılarımız Kayıtsız Kalmadı
Karasu’muzun değerli fırıncıları bu beklentiye kayıtsız kalmadılar ve “ekmek fişi” uygulamasıyla önemli bir katkı sundular. Ücretsiz ekmek yardımı uygulamasında gönüllü olan fırınlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezi Adres: İncilli Mah. 624. Sok. No:6 (Pazar Yeri Otopark Yanı)

Gönüllü Fırınlar:
Çırakoğlu , Sahil Karadeniz, Eminoğlu, Terminal, Somuncu Baba, Coşkunlar, Balcılar Altın Pasta, Cihad-2, Aziziye, Balcılar, Ağasar, Öz Trabzon Ekmek Fırınları

Bir cevap yazın