GÜNDEMGÜNCEL

CHP’li Keleş’ten 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesinde bağımsız basının önemine vurgu yaparak, “Güçlü, yansız, ilkeli, demokratik bir medya temel hedefimizdir” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün Türk basın tarihi açısından önemine işaret eden Keleş,”Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi basının özgür ve bağımsız olması gerekiyor. Ancak son yıllarda basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü, haber alma hakkı baskı altına alındı” dedi.

GERÇEKLERE ULAŞMADA BASININ ÖNEMİ ÇOK BÜYÜKTÜR

Gazetecilerin baskıya boyun eğdiği yerde gerçeğe ulaşmanın imkansız olacağını kaydeden Keleş, şöyle devam etti: “Gerçeklere ulaşmada, halkın gerçek tarafsız bilgi edinmesinde basının önemi çok büyüktür. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, medyada tekelleşmenin önlenmesi, güçlü, yansız, ilkeli, demokratik bir medya ortamının, evrensel boyutta kabul gören kriterler eşliğinde, dünyaya açık ve çağdaş yapıda eksiksiz olarak oluşturulması hedefimizdir.  Tüm baskılara, zorluklara rağmen işini hakkıyla yapan gazetecilerin ve medya emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum.”

Bir cevap yazın