GÜNDEMGÜNCEL

Büyükşehir’in ‘Sağlık için Kaplıca’ Projesi Bahar dönemiyle başlıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların sosyal yaşamlarına katkı sağlamak için hayata geçirilen ‘Sağlık İçin Kaplıca’ projesinde bahar döneminin ilk kafilesi uğurlandı. Yaşlı vatandaşlar, engelliler ve yakınları kendilerine ayrılan özel devre mülklerde 4 gün boyunca tatil yaparak, beraber sahur ve iftar yapıyorlar.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla başlatılan ‘Sağlık İçin Kaplıca’ projesinde bahar döneminin ilk kafilesi yola çıktı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Taraklı Termal Otel’de alınan 62 devre mülk yıl boyunca yaşlıların, engelli bireylerin, gazilerin, şehit yakınlarının ve ailelerinin hizmetine sunuluyor. Başlatılan bu uygulama ile beraber bahar döneminde 250 aile, 750’den fazla kişi istifade etmesi planlanıyor.

Dönemin ilk kafilesi uğurlandı

25 kişilik kafile Taraklı Termal Otel’de 4 gün boyunca kendilerine ayrılan özel devre mülklerde yakınları ile tatil yapacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Vatandaşların sosyal yaşamlarına katkıda bulunmak için yaptığımız uygulamanın 3. yılında bahar döneminde ilk kafilemizi uğurladık. ‘Sağlık İçin Kaplıca’ projemizde yeni dönemi böylelikle başlatmış olduk. Proje kapsamında bahar döneminde 250 aile 750’den fazla kişinin faydalanmasını bekliyoruz. Katılım sağlayan tüm yaşlılarımıza, engelli ailelerimize ve yakınlarına iyi istirahatler diliyoruz” denildi.

Bir cevap yazın