GÜNDEMGÜNCEL

Büyükşehir’in mühendisleri hasar tespit çalışmaları için İskenderun’da

Büyükşehir Belediyesi afet bölgesine yönelik yardımlarını sürdürüyor. Büyükşehir’in mühendis kadrosundan 10 kişilik uzman ekip İskenderun’a gönderildi. Büyükşehir’in mühendisleri bölgede hasar tespit çalışmalarında yer alacaklar.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan mühendisler hasar tespit çalışmalarına katılmak üzere İskenderun’a gitti. Tüm Türkiye’nin tek yürek olduğu afet felaketi sonrasında 99 depremini yaşayan Sakarya, en iyi biz anlarız diyerek afet bölgesinde yaraları sarmak için seferber oldu.

Afetin yaraları sarılıyor

Büyükşehir Belediyesi bölgeye gönderdiği 500’ü aşkın teknik personel, 200’den fazla iş makinesiyle hem bölgedeki enkaz kaldırma çalışmalarına hem de Adıyaman ve Hatay’da kurulacak konteyner kent çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan Demokrasi Meydanı’nda oluşturulan dayanışma ve yardımlaşma merkezinde de depremzedeler için toplanan yardımlar tırlara doldurularak bir bir afet bölgesine gönderiliyor.

Hasar tespiti için oradalar

Tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi mühendis kadrosundan 10 kişilik uzman ekibini de afet bölgesine gönderdi. İskenderun’a giden Büyükşehirli mühendisler burada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kendilerine verilen bölgelerde hasar tespit çalışmalarını gerçekleştiriyor. Hasarlı binaların tespit çalışmalarını gerçekleştirecek Büyükşehirli mühendisler hasar durumunu verilere işleyerek binadaki hasar sonucunu ortaya çıkaracak.

Bir cevap yazın