GÜNDEMGÜNCEL

Büyükşehir’den şehir merkezine önemli dokunuş

Büyükşehir Belediyesi Adapazarı Alparslan Türkeş Caddesi’nde 2. etap çalışmalarını tamamladı. Bin 200 ton sıcak asfalt dökülen 300 metrelik kısım vatandaşların kullanımına açıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından şehir genelindeki asfalt yenileme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ekiplerin yoğun çalışmaları hem merkezde hem de ilçelerde sürerken, rahat ulaşımlar için gündüz-gece demeden asfalt serim işlemleri gerçekleştiriliyor. SASKİ marifeti ile altyapısı tamamlanan Alparslan Türkeş Caddesi, sıcak asfalt öncesi 2 bin 600 ton dolgu malzemesi kullanılarak, asfalt işlemlerine hazırlandı ve çalışmalar başladı.

Cadde yenilendi

300 metrelik güzergâhta hızlı bir çalışma programı uygulayan ekipler, altyapı ve zemin düzeltme çalışmalarından sonra bin 200 ton sıcak asfalt kullanarak caddeyi yeniledi. Trafik yoğunluğunun fazla olduğu güzergâhta olası trafik sıkışıklığının ve kazalarının önüne geçmek için yatay geometrik kavşak da bölgeye kazandırılacak.

Hayırlı olsun

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Asfaltsız yol kalmayacak parolası ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız devam ediyor. Önemli bağlantı yollarına sahip Alparslan Türkeş Caddesi’nde 300 metrelik güzergâhı 2 bin 600 ton dolgu malzemesi kullanarak asfalta hazırladık. Bölünmüş çift şeritli yolu bin 200 ton sıcak asfalt ile yeniledik. Ayrıca mevcut caddeye yatay geometrik kavşak inşa ederek vatandaşların daha konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlayacağız” denildi.

Bir cevap yazın