GÜNDEMGÜNCEL

Büyükşehir Sivritepe’de işleme başladı

Büyükşehir Belediyesi, yol yenileme asfalt çalışmaları kapsamında, Serdivan’ın önemli bağlantı yollarından biri olan Sivritepe Caddesi’ni yeni yüzüne kavuşturuyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonuna hızlı bir başlangıç yaparak tüm ilçelerle birlikte Serdivan’ın yüksek kesimlerinde de çalışmalar başladı. Ekipler, şehrin merkezi ve 16 ilçesinde vatandaşların kullandığı ulaşım ağını sil baştan yenilemek için mesai harcıyor.

Önemli bağlantı: Sivritepe

Serdivan’da farklı mahallelere ve bölgelere bağlantı sağlayan Sivritepe Caddesi’nde asfalt işlemine başlayan Büyükşehir, sıcak asfalt öncesinde dar olan yolun genişliğini yaptığı işlemlerle 20 metreye çıkardı. Sürüş güvenliğini artıran ve vatandaşlara daha güvenli bir ulaşım ağı sunmak için çaba gösteren YOL-BAK ekipleri, sıcak asfalt serimine başladı.

800 metrelik güzergâh

Bölgede tam kadro çalışan Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi ekipleri, 800 metrelik ana caddeyi yol güvenliğini sağlayacak şekilde yenileyerek hizmete hazır hale getiriliyor. Toplamda 2 bin ton asfaltın serileceği caddede çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı. İşlemler bittiğinde vatandaşlar Sivritepe ve civar bölgelere daha kolay ve sorunsuz şekilde ulaşacak.

Bir cevap yazın