GÜNDEMGÜNCEL

Büyükşehir Serdivan’da yeni duble yol ile ulaşıma alternatif getiriyor

Büyükşehir Belediyesi Serdivan’da yeni duble yol projesini hayata geçiriyor. İmar planlarında 35 metre genişliğe sahip 1. Caddeyi bölünmüş yol haline getireceklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “AVM’ler bölgesinde Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nden başlayacak çalışmamız orta refüjü, kaldırımları ve aydınlatmaları ile bölgede ulaşımlar için alternatif olacak, bin 500 metre uzunluktaki arter ile duble yol ağımızı genişleteceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmalarının yanı sıra yeni arterleri de şehir ulaşımına kazandırıyor. Bu kapsamda Serdivan Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nden başlayacak alternatif bir güzergah için hazırlıklarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, bölgede zaman zaman yaşanan araç yoğunluğunun önüne geçecek. İhale aşaması tamamlanan yeni yol projesi için ilk kazma kısa süre içerisinde vurulacak.

35 metre genişliğe sahip yeni arter

Yol bakım ve onarım çalışmaları ile cadde yenileme işlemlerinin yanı sıra inşa ettiği yeni güzergahlarla ulaşımda alternatifleri çoğaltan Büyükşehir Belediyesi, Serdivan’da 35 metre genişliğe sahip olacak yeni bir duble yol inşa edecek. Bin 500 metre uzunluğa sahip yeni arter, kaldırımları, bisiklet yolları, orta refüjü ve aydınlatmasıyla bölgede ulaşımları rahatlatacak.

Zaman zaman yoğunluk yaşanan bölge trafiğinin olumsuz etkisini ortadan kaldıracak projenin dolgu ve altyapı çalışmaları için ihale süreci tamamlandı. Yeni güzergâhtaki mevcut dere ıslah edilecek, altyapısı hazırlanacak ve çalışmalar hızla tamamlanacak.

Serdivan’a yeni duble yol

Şehrin farklı noktalarında yol bakım çalışmaları ile kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmaları ile ulaşımları konforlu hale getirdiklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, yeni güzergâhlarla alternatif ulaşım ağları oluşturduklarını belirtti. Yüce, “Serdivan’da Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nden başlayacak olan ve imar planlarında 35 metre genişliğe sahip duble yol projesini hayata geçiriyoruz. Dolgu ve altyapısı için ihalemizi gerçekleştirdik. Gerekli değerlendirmelerin ardından yer teslimini yapacak, ilk kazmayı vuracağız. Hayırlı olsun” dedi.

Caddeleri bölünmüş yol ile birbirine bağlıyoruz

Yüce, projenin detaylarıyla ilgili de şu ifadeleri kullandı: “35 metre genişliğe sahip olacak yeni yol projemiz, orta refüjü, kaldırımları ve aydınlatmaları ile bölgede ulaşımlar için alternatif olacak. Bin 500 metre uzunluğundaki arter ile duble yol ağımızı genişleteceğiz. İnşallah hemşerilerimizin hayatını kolaylaştıracak projeleri tek tek hayata geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın