GÜNDEMGÜNCEL

Büyükşehir ile Ramazan’ın Tadı: İftar Sonrası Kulakların pası silindi

Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl binlerce sanatseveri buluşturduğu Ramazan Etkinlikleri kulakların pasını silen bir tasavvuf dinletisi ile başladı.

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan geleneğini her yıl olduğu gibi bu yıl da sürdürüyor. Kitap Sokağı, Ramazan Çadırı, Ramazan Etkinlikleri bu yıl da vatandaşları misafir ediyor. AKM önünde kurulan platformda ilk etkinlik tasavvuf müziği konseri oldu. Kitap Sokağı’nın tam ortasındaki konser alanında iftardan sonra çok sayıda sanatsever geldi.

Kulakların pası silindi

Vatandaşları bir araya getiren, Ramazan’ın ruhu ile feyzinin hep bir arada yaşandığı etkinlikte tasavvuf müzikleri icra edildi. Tasavvuf müziğinin tanınmış isimlerinden olan Tarık Genç, katılımcılara unutamayacakları bir konser hatırası bıraktı. Zaman zaman parçalara eşlik eden vatandaşlar, Kitap Sokağı’nda sohbet eşliğinde bir Ramazan akşamı geçirdi.

“Yan yana, gönül gönüle”

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımızla yan yana, gönül gönüleyiz. Ramazan’ın tadı bir aradayken güzel. Koyu bir çay eşliğinde gerçekleştirdiğimiz Kitap Sokağı akşamları ve etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” denildi.

Bir cevap yazın