EĞİTİMGÜNCEL

Belediyeden Çocuk Kitabı yazımı ve illüstrasyon eğitimi desteği

Adapazarı Belediyesi ve Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile başvurusu yapılan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen “Çocuk Kitabı Yazımı ve İllüstrasyon Eğitimi” düzenlendi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteği ile Adapazarı Bilim Sanat Merkezinde gerçekleşen eğitime farklı branşlardan 50 öğretmen katılım sağladı.

KÜLTÜREL ÖGELER HİKÂYELERDE CAN BULUYOR

Adapazarı bölgesinin tarihi ve kültürel değerlerinin yer alacağı hikâyelerin oluşturulmasıyla bölgenin tanıtımını yapma, bölgesel kalkınmaya katkıda bulunma, geçmişten günümüze ve sonraki nesillere Adapazarı’ nın kültür ögelerini aktarma ve turizme katkı sağlamanın amaçlandığı projede, öğretmenlerin elinden çıkan ve resimlenen kitaplarla öğrencileri buluşturma fikri heyecan yarattı.

Çocuk kitabı yazarı ve çizeri sayısının artması çabasıyla aileleri ve çocukları nitelikli kitaplara yönlendirme, bölgedeki okuma alışkanlığını ve akademik başarıyı artırmanın öncelikli hedef olarak belirlendiği proje eğitimleri, Ali Irmak ve Büşra Altuntaş Akbulut rehberliğinde gerçekleştirildi.

ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLER İÇİN YAZIYOR

Eğitimlere katılan öğretmenler tarafından oluşturulacak olan hikayelerin resimlenmesi de illüstrasyon eğitimi alan öğretmenler tarafından yapılacak. Eğitim bitiminde Adapazarı Belediyesi tarafından kitap haline getirilecek olan çalışmaların, Millî Eğitim Bakanlığına ve 81 İl Millî Eğitim Müdürlüklerine e-kitap olarak gönderimi ve ülke çapında yaygınlaşma faaliyeti yürütülecek.

SERTİFİKA TÖRENİ

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Sakarya Yatırım Destek Ofisinden Abdulkadir Uslu ve Büşra Duru Güneş’in katıldığı sertifika töreni Adapazarı Bilim Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

BİRLİKTE YOL ALIYORUZ

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile birlikte MARKA desteğiyle verilen çocuk kitabı yazımı ve illüstrasyon eğitimini başarıyla tamamlayan öğretmenlere belgelerini takdim etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını, çocukken okunulan hikâyelerin akılda kaldığını ve hayal dünyasını şekillendirdiğini ifade ederek “Nice güzel çalışmalarda birlikte yol alacağız.” dedi.

ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ
Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş emeği geçenlere teşekkür ederek “Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu, gerek bakım-onarım; gerek kültür, sanat, spor ve akademik çalışmalarda eğitimin ve eğitimcinin hep yanında. El birliği ve gönül birliğiyle eğitim öğretim süreçlerinin kalitesi ve verimini arttırmak için pek çok çalışmayı birlikte hayata geçiriyoruz. Öğrencilerimizin gelişimleri ve eğitim-öğretim süreçlerine gösterdiği ilgi, verdiği katkı ve desteklerle birlikte öğretmenlerimizin de mesleki gelişim süreçlerine ilgi ve destekleri için Adapazarı eğitim ailesi adına eğitim dostu Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’ya şükranlarımızı sunarız.” dedi.

Bir cevap yazın