EĞİTİMGÜNCEL

Belediye Başkanlığı Koltuğuna Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Merve Geral oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarının geleneksel hale gelmiş, çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturdukları törende, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, makamını bir süreliğine Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Orhan Bülbül ve okul arkadaşları ile birlikte gelen Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Merve Geral’a teslim etti.

Belediye Başkanı İshak Sarı , tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken bayramın önemine de değindi. Çocukların, geleceğimizin teminatı olduğunu ve bu sebeple çocuklarımıza verilecek doğru ve etkili eğitimin ülkemizin her alanda ilerlemesine aracı olacağını vurguladı. Başkan, “Bugünün çocukları; yarının doktoru, mühendisi, belediye başkanı ve ülkeyi idare eden bireyler olacaktır. Çocuklarımızı gelecek günlere taşıyacak donanım ve imkanı onlara sağlamakla sorumlu olduğumuzu unutmamak gerekir, ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanlık koltuğuna oturan Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Merve Geral ise, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çocuklara bu bayramı hediye ettiği için şükran duygularını ifade ederken, “Ülkemizin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar bizlere güvenini ifade eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bize bir de bayram hediye etmiştir. Ona minnettarız.” dedi. Sakarya’nın en güzel ilçesi olan Karasu’nun Belediye Başkanlık koltuğunu kısa süre de olsa benimle paylaştığı için ve Karasu’yu her gün daha da geliştiren projeleri için Belediye Başkanı İshak Sarı’ya teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

Ekip arkadaşları ile birlikte yapmak istediği birkaç projesinden de bahseden Geral, bunlardan bir tanesinin Karasu İlçe Kütüphanesinin geliştirilmesi ve teknoloji ile buluşturulmasını sağlamak, ikincisi ise kaldırımların daha geniş olmasıyla ilgili çalışma yapmak olduğunu, ayrıca kamp alanlarının sayısını arttırmakla ilgili projesinin de planları arasında bulunduğunu dile getirdi. Başkan Geral, tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak sözlerini sonlandırdı.

Bir yanıt yazın