GÜNDEM

Başkan Tekin, “hemşehrilerimiz çeyizinden, yiyeceğine, yakacağına, hayvanından, harçlığına,  sattığı ürününden, emekli maaşına kadar yardım etti”

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde depremden etkilenen bölgelere hayırsever vatandaşlar tarafından yardımlar sürerken Belediye Başkanı Zekiye Tekin’den yardımlar hakkında açıklama geldi.

Pazaryeri ilçemizin güzel insanları merhamet, vicdan, insan olmanın en güzel örneğini gösterdi diyen Belediye Başkanı Zekiye Tekin, hemşehrilerimiz çeyizinden, yiyeceğine, yakacağına, hayvanından, harçlığına,  sattığı ürününden, emekli maaşına kadar yardım etti ifadesinde bulundu.

Depremin ağır hissedildiği ve hasara neden olan depremin ilk dakikalarından itibaren ilçede bir yardım seferberliği başladığını söyleyen Başkan Tekin, “Bu zaman kadar yapmış olduğumuz yardım çalışması anlık ihtiyaçlar içindi. Giyim eşyası ihtiyacının deprem bölgesine fazlasıyla gittiği bilgisini aldık giyim eşyası toplamayı durduralım” açıklamasında bulundu.

Deprem bölgelerinde tüp ve katalitik sobada yeterince temin edilmiştir diyen Başkan Tekin, vatandaşlara Sosyal medya üzerinde para ve yardım talep eden kişilere itibar etmemelerini vurgulayarak, depremde zarar gören vatandaşlara yardım etmek isteyen ilçe halkının AFAD hesap numaralarına bağışta bulunmasını istedi.

Deprem bölgelerinden talep edilen ihtiyaçlar tespit edildikçe ilçedeki çalışmaların devam edeceğini açıklayan Başkan Tekin, Pazaryeri ilçesinden deprem bölgeleri için yakacak odun ve hayvan yemi gönderiminin süreceğini söyleyip ilçe halkına teşekkür etti.

Bir cevap yazın