GÜNDEMGÜNCEL

Başkan SARI; Farklı Kültürlerin İftar Sofrasında Roman vatandaşlarla buluştu

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe Protokolü, Roman Vatandaşlarla İftar Sofrasında Buluştu. AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Akif Adnan Dizer de programa katılanlar arasında yer aldı.

Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu Belediyesinin organize ettiği Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki iftar programıyla ilgili açıklamasında, “Roman vatandaşlarımızla buluşmamıza vesile olan iftar yemeğimizde kalpten kalbe giden gizli yolu daha fazla hissettiğimiz sıcacık bir ortamda bulduk kendimizi.

Bu buluşmalar, kardeşlik bağımızı güçlendiren, bizi birbirimizle kaynaştıran ve Cenab-ı Hakk’ın yarattığı kullar olarak aslında aramızda herhangi bir farka da sahip olmadığımızı aşikar kılan bir güzel tabloya dönüşüyor. Roman vatandaşlarımızın, İftarlarını bizimle paylaşmış olmalarından duyduğumuz memnuniyeti burada özellikle ifade etmek istiyorum.

Şüphesiz bu mübarek günlerde tüm ayrılıklarımızı dışarıda bırakarak oturduğumuz şu muhabbet sofrasında kardeşliğin önemini derinden idrak ediyoruz. Davetimize icabet ederek Ramazan soframızı, iftar duamızı, gönül sohbetimizi bizimle paylaşan sevgili kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum ve herkesin Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın