GÜNDEMGÜNCEL

Başkan Özen’i, duygulandıran hediye

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, belediye tarafından Kemalettin Samipaşa Ortaokulunda açılan kurs öğrencilerini makamında misafir etti.

Sapanca Belediyesi’nin özel eğitime gereksinim duyan çocuklara yönelik başlattığı Tokat Baskı Kursu ile el becerileri ve yeteneklerini keşfeden çocuklar birbirinden değerli el emekleri hazırlıyorlar. Özel çocukların sosyal ve toplumsal hayatta katılımlarını sağlamak, motivasyonlarını artırmak ve el becerisi kazandırmak için pek çok alanda çalışma yürüten Sapanca Belediyesi ve Sapanca Halk Eğitim ortaklığı ile bu yıl bu kurs ilk kez düzenlemişti. Kemalettin Samipaşa Ortaokulunda eğitim gören 5 özel eğitimli çocuklara haftanın bir günü bu eğitim veriliyor. Birbirinden değerli el emeklerinden birini Başkan Özen’e,  hediye etmek için ziyarette bulundular.

Bu hediyenin değeri, benim için çok kıymetli

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Sapanca Halk Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile Kemalettin Samipaşa Ortaokulumuzda bulunan yavrularımız için inşallah verimli olacağına inandığımız bu kursumuzu bu yıl ilk kez başlattık. Bu gün ziyaretime gelip yaptıkları çok kıymetli eserlerini bana hediye etmeleri beni çok duygulandırdı. Özel çocuklarımızın bilgi ve beceri kazanması için bu tip sosyal faaliyetler çok önemli.  Çalışmalarımız, toplumumuzun ihtiyaç ve beklentisine göre devam edecektir. Tüm yavrularımız emekleri için ayrı ayrı hepsine teşekkür ediyorum. Bu hediyenin değeri, benim için çok kıymetli” ifadeleri kullandı.

Ziyarete Sapanca İlçe Mili Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede, Kemalettin Samipaşa Ortakokulu Müdürü Mehtap Aydoğdu Bilgiç, kurs öğretmeni Gül Coşar, eğitmenler ve öğrenciler katıldı. Ziyaretin sonunda Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti.

Bir cevap yazın