GÜNDEMGÜNCEL

Başkan Özen, Özel Çocuklarla Buluştu

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, özel çocukların sosyalleşmeleri, keyifli bir gün geçirmeleri ve sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla Kemalettin Samipaşa İlkokulunda açılan geleneksel el sanatlarından olan Tokat Baskı kursuna katıldı. Başkan Özen ve çocuklar birlikte baskı çalışması yaptılar.

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, sosyal ve kültürel etkinliklerle özel vatandaşlara sosyalleşme ve sanatla buluşma imkânı sunmaya devam ediyor. Sapanca Belediyesi ve Halk Eğitim bünyesinde faaliyet gösteren ve eğitimde en ayrıcalıklı ve özel hizmeti vermeyi amaçlayan Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde hizmet alan çocuklara ve yönelik kurslar devam ediyor.

Her çocuk bir dünyadır

Özel çocukların verimli zaman geçirmelerine olanak sağlamak ve sosyal farkındalık oluşturmak amacı ile çalışma yaptıklarını belirten Başkan Özen, “Burada yapmış oldukları çalışmaları hem yerinde görmek hem uygulamak amacıyla özel yavrularımıza eğitimcilerimizin sayesinde hizmet sunuyoruz. Hem öğreniyorlar hem de güzel işler ortaya çıkardıklarına şahit oluyoruz. Burada çok değerli hocalarımızla birlikte güzel bir çalışma yapmak, yavrularımızın gönlünde yer etmek amacıyla bir çalışma yapıyoruz.  Her çocuk bir dünyadır. O dünyaya nasıl şekil vereceğimiz bizlerin elindedir. Eğitimle, sanatla, sosyal faaliyetlerle iç içe çocuklar yetiştirmek bizlerin elinde. Bu konuda büyük fedakârlık göstererek çocukları geleceğe hazırlayan öğretmenlere ve anne-babalara ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, etkinlik sonunda çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti. Eğitim alan çocuklar ise kendi el emekleri yaptıkları örtüyü Başkan Özen’e hediye ettiler ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bir yanıt yazın