GÜNDEMGÜNCEL

Başkan Gündoğdu’dan Miraç Kandili mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV)’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği gece olan Miraç Kandili’nin depremin yaralarının bir an önce sarılmasına vesile olmasını temenni ederek tüm İslam âleminin Kandilini kutladı.

Millet olarak 6 Şubat’ta yüreklerimizi dağlayan çok büyük depremlerle sarsıldık diyen Başkan Gündoğdu, “düşen bu ateş hepimizin yüreğini yaktı. Gün kenetlenme günüdür. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olan bugünlerde Yüce Allah’tan ülkemizin bekası, deprem yaralarının bir an önce sarılması, milletimizin sağlık ve afiyeti için de dua edelim” dedi.

Kandillerin toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliklerinin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel geceler olduğunu vurgulayan Başkan Gündoğdu, şunları kaydetti:

Yaşanan asrın felaketi sonrası depremden etkilenen vatandaşlarımız için kenetlenen aziz milletimizin sevgi, selam ve dua yüklü yardımlarını kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Büyük bir dayanışma örneği gösteren, imkanları dahilinde yardımda bulunan aziz milletimizden Allah Razı olsun. Yüce Allah bu mübarek Miraç Kandili gecesinde yapılan bütün yardımları dergâh-ı izzetinde kabul buyursun.

Bu mübarek gece vesileyle geçmişten günümüze afetlerde vefat eden bütün kardeşlerimize Cenâb-ı Haktan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Depremden zarar gören tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gönüllerimiz ve dualarımız sizinle… Yüce Rabbimiz, bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ülkemizi, milletimizi, İslam âlemini ve tüm insanlığı her türlü afetten muhafaza buyursun.

Bu duygu ve düşüncelerle başta depremden etkilenen vatandaşlarımız olmak üzere; Ferizli’mizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, tüm insanlık alemine sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum”

Bir cevap yazın