GÜNDEM

Başkan Gündoğdu’dan Kadir Gecesi mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Gündoğdu, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ederek, bu özel gecenin, tüm insanlığın huzur ve mutluluğu için hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Asrın felaketi ile sarsılan ülkemizin tek yürek olmuş bir şekilde yaralarını sarmaya devam ettiğini belirten Başkan Gündoğdu, “kaybettiğimiz canlarımıza Yüce Allah’tan bir kez daha rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Yaşanan asrın felaketinin ilk anından itibaren buruk bir şekilde girdiğimiz mübarek Ramazan ayında da birlik, beraberlik ve kardeşlik dayanışması içinde yaralarımızı sarıyor, depremzede vatandaşlarımızın yanlarında olmaya çaba gösteriyoruz. Bin aydan daha hayırlı olan bu kutsal gecede, kaybettiğimiz canlarımız, ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam âlemi için ellerimizi semaya açacağız” ifadelerini kullandı.

Kadir Gecesi’nin, gök kapılarının ardına kadar açıldığı, hidayet rehberimiz olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, duaların Allah katında kabul edildiği özel bir gece olduğunu vurgulayan Başkan Gündoğdu, “birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde kalpleri bir araya getiren bu gecelerin önemi büyüktür. İnsanları derin bir tefekküre ve iç muhasebe yapmaya sevk eden bu gecenin, birlik ve beraberliğimize daha da çok katkı sağlamasını niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Ferizlili hemşehrilerimizin, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini kutluyor; bu mübarek gecenin tüm insanlık için hayırlar getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın