GÜNDEMGÜNCEL

Başkan Gündoğdu’dan “Berat Kandili” mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ramazan-ı Şerif’in müjdelendiği Berat Gecesi’nin milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz eden Başkan Gündoğdu mesajında şu ifadeleri kaydetti:

“Allah’ın rahmetinin tüm evreni kapladığı bu mübarek geceye tekrar erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Af ve kurtuluş kapısının sonuna kadar açık olduğu bu rahmet gecesini, hepimiz layıkıyla değerlendirmeliyiz. Berat’ın özünde günahlardan arınma, Yüce Allah’ın rahmetine ulaşma ve bağışlanma vardır. Rabbim bizleri böyle gecelerin kıymetini bilenlerden eylesin.

Ülke olarak yüzyılın en şiddetli depremini yaşadık. Bugüne kadar nice badireleri eşi görülmemiş devlet-millet dayanışmasıyla geride bırakmış bir ülke olarak, inşallah deprem felaketinin yol açtığı yıkımın yaralarını da hep beraber saracağız. Ferizli ve ülke olarak tüm imkânlarımızla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Bu zor günlerimizde birbirimize sahip çıkmalı, afet bölgesindeki kardeşlerimize yardım elimizi uzatmaya devam etmeliyiz. Allah’ım milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah. Bütün ülkemize, Türkiye’mize, milletimize bir kaz daha geçmiş olsun diyorum. Rabbim Berat Kandili hürmetine ibadet ve taatlarımızı kabul buyursun inşallah. Ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Bizler belediye olarak ramazan ayına sayılı günler kala hemşerilerimizin huzur içerisinde bir ibadet ayı geçirmesi için gerekli bütün hazırlıkları yapıyoruz. 

Bu duygu ve düşünceler ile tekrar depremde canlarını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu anlamlı gece sebebi ile hemşehrilerimizin ve İslam Âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyorum. Berat Kandilimiz mübarek olsun. Rabbim birlik, beraberliğimizi daim etsin inşallah”

Bir cevap yazın