GÜNDEMGÜNCEL

Başkan Altuğ’dan 23 Nisan Kutlama Mesajı

Başkan Altuğ’dan 23 Nisan Kutlama Mesajı başlıklı haberimizi ve haber ile ilgili dökümanları aşağıdaki bağlantılara tıklayarak görüntüleyebilir ve basın kitini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Başkan Altuğ’dan 23 Nisan Kutlama Mesajı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, TBMM’nin kuruluşunun 103. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

23 Nisan’ın Türk halkının büyük mücadelelerle kazandığı egemenlik hakkının simgesi olarak Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edildiğini vurgulayan Başkan Altuğ, “Türk milletimizin tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı olan, devletimizin temellerinin atıldığı günün 103. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

Bu özel tarih, sadece TBMM’nin açılması değil, laikliğin, özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin de simgesi olmuştur. Milletimizin bağımsızlık duygusu, her yeni nesilde de kendini hissettirmektedir.

Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram 23 Nisan, Atatürk’ün, çocuklara duyduğu güvenin ve sevginin emsalsiz bir göstergesidir. Bu önemli günde bir yandan bayram coşkusunu hep birlikte yaşarken bir yandan da çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin önemini anlatmalıyız. Bugün de bizler, bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıma gayretindeyiz.”
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yılını coşkuyla kutladığımız bugünde, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyorum.
Bu Özel Günde Depremzede Çocuklarımıza Oyuncak ve Bayramlık, Geleceğe Umut Taşıyoruz
Depremden etkilenen çocuklarımıza yönelik SATSO olarak başlattığımız oyuncak ve bayramlık kıyafet kampanyasında toplanan destekleri dünyada çocuklarımıza hediye edilmiş tek bayram olan 23 Nisan ve aynı zamanda Ramazan Bayramı vesilesiyle depremzede çocuklarımızla buluşturduk. Kampanyamıza kıymetli Sakaryalılar ve değerli Sakarya iş dünyası sahip çıktı ve büyük bir ilgi gördü. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz.
Çocuklarımızın hüzünlerini ve acılarını paylaşıyoruz. Onların gününde yüzlerinde mutluluk ve gülüşler görmek, acılarını hafifletmeyi hedefledik.”

Bir yanıt yazın